Erdoğan’dan yeni hükümet mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’dan yeni hükümet mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iftar programında konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

”EZANIN TEKRARI 7 KEZ OKUNMUŞTUR”

1933 yılında dini eğitim kurumlarıyla kapatılan bu okulumuz, yaklaşık 60 yıl sonra 1992 yılında ihya edildi.
Dini anlayış da adeta gömlek gibi milletimize giydirilmeye çalışıldı. Ezanın aslına döndürülmesi, imam hatip okullarının açılması ve ilahiyat fakültelerinin yaygınlaştırılmasında milletin talebi ve ısrarı vardır. Ezanın Türkçe’den aslına çevrildiğinde milletin yaşadığı sevinçten bahsetmiştim.  Bir şehrimizde ezanın tekrarı 7 kez tekrar okunmuştur.

”KAPI KAPI DOLAŞIP YARDIM TOPLADILAR”

İmam Hatip okullarının kurulmasının önü açıldığında Anadolu’da ak sakallı mübarek insanlar kapı kapı dolaşıp yardım topladılar. Geçen gün de bir yerde söyledim: İmam hatip lisesi tabelasının altından geçmek bile çok şey kazandırıyor. Bu okullara ihtiyacımız var.

Son olarak meclis başkanlık divanının oluşumunu takip ettik. Koalisyon görüşmelerinin olgunlaşmaya başladığını gördük.

Dün Sayın Davutoğlu’na şimdiden hükümet görüşmeleri konusunda başarılar diliyorum. Temennim yeni hükümetin bir an önce kurulmasıdır. Bu konuda partilere büyük iş düşüyor. Böyle bir uzlaşma sağlanamadığında çözüm mercii yine millettir. Cumhurbaşkanlığı görevini üstlendiğimden beri yaptığım her şey anayasaya uygundur. Şahsım ve cumhurbaşkanlığı makamına iftiraları yalan ve yanlıştan ibarettir. Ortaya atılan iddiaların bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı halkın seçmesiyle birlikte yeni dönemin başladığını anlayamayanlardır.

Sürekli akıl ve yalanlar ile kendilerince algı operasyonu yapıyorlar, ne yaparlarsa boş. Bugün Millet Camii’nde milletin namaz kılması anlamlıydı. Millet tıklım tıklım bir araya geldi. Milletimize hizmet yolundan kimse alıkoyamayacak. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Temel çürürse üzerindeki hiçbir şey kalmaz. Eğitim de bizim için böyledir. Eğitimde gerilemeye izin vermeyeceğiz. Yüksek lisans ve doktorasına kadar eğitimin hiçbir kademesini boş bırakmayacağız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ