Hangi Durumlarda Apple Ürün Değişimi Yapar ?

Hangi Durumlarda Apple Ürün Değişimi Yapar ?

Bilindiği gibi Apple ürünleri özellikle iPhone olmak üzere ülkemizde son derece revaçta ve bundan ötürü birkaç yıl önce Apple Store resmi mağazaları da açılmaya başlandı. İlk başta rezervasyon sistemiyle hizmet veren Apple mağazaları, bugünlerde son derece kalabalıklar ve ürün sahiplerinin akınına uğruyorlar. Kimisi satın almak için giderken, kimisi de ürünlerini tamire veya değişime götürüyor. Buna rağmen herkes aynı sonuçlarla dönmüyor ve insanlar gitmeden önce internette Apple ürün değişimi hakkında bilgi almak istiyor.

Mobil teknoloji haberleri de bu konuya sıklıkla yer verirken, biz de hangi durumlarda Apple ürün değişimi yapar sorusuna yanıt veriyoruz…

Apple Ürün Değişimi

Apple ürün değişimi, diğer markaların aksine biraz daha kolay gerçekleşiyor ve firma bu konuda esnek politikalarıyla tanınıyor. Öncelikle Apple da ürünlerine diğer markalar gibi iki yıl garanti sunuyor fakat esnek olmaları, her ürünün değiştirildiği manasına da gelmiyor. Öncelikle, Apple ürün değişimi yapacaksa bunun kullanıcı hatası olup olmadığına bakmakta.

Hangi Durumlarda Apple Ürün Değişimi Yapar?

Mobil teknoloji haberleri de gösteriyor ki, Apple kullanıcı hatası içeren cihazlarda değişim yapmamakta. Yani Apple ürün değişimi yapacaksanız, buna dikkat etmelisiniz ve ürününüz sizin hatanız yüzünden bozulmuş olmamalı. Eğer cihazınız sizden bağımsız olarak arıza yaşadıysa, öncelikle servise göndermeniz gerekiyor. Burada Apple ürününüz inceleniyor ve duruma göre ya tamir ediliyor (eğer tamir edilecek bir sorunsa) ya da değişim yapılıp sıfır cihaz tarafınıza veriliyor.

Hangi durumlarda Apple ürün değişimi yapar sorusuna kısaca böyle yanıt verebiliriz. Eğer yaşanan sorun sizden kaynaksızsa, Apple sorun çıkarmayacak ve size sıfır bir cihaz teslim edecektir. Şüphesiz ki, Kaliforniya menşeli teknoloji devi müşteriye yaklaşım konusunda en iyi firmalardan birisi. Tabii ki cihaz değişimi genellikle donanımsal arızalarda yapılıyor. Yani ürün değişimi düşünüyorsanız, cihazınızdaki yazılımsal sorunlar yeterli olmayacaktır. Böyle problemlerde, yetkili kişiler ve teknik servis elemanları sorunu çözüp size eski telefon veya tabletinizi teslim ediyorlar.

Sonuç olarak, elbette ki her elektronik ürün bir gün bozulmaya ve hata vermeye mahkum fakat bu noktada müşteri servisleri çok önemli. Apple da bu konuda en başarılı ve hızlı firmalardan bir tanesi. Mobil teknoloji haberleri kategorisinde yayınlanan diğer Apple gelişmelerini okumak için tıklayınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ