Kütahya’da 6 Ayda 2 Bin 824 Kişiye Aile Eğitimi

Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, 2015 yılının ilk yarısında, toplumsal reflekslerin güçlendirilmesi amacıyla 49 farklı konuda…

Kütahya’da 6 Ayda 2 Bin 824 Kişiye Aile Eğitimi

Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ömer Turan, 2015 yılının ilk yarısında, toplumsal reflekslerin güçlendirilmesi amacıyla 49 farklı konuda 2 bin 824 kişiye eğitim verdiğini ifade etti.

Turan, yaptığı açıklamada, eğitimlerin müdürlük bünyesindeki eğitim ve danışmanlık birimi meslek elemanları tarafından verildiğini dile getirdi. Turan, “Aile eğitim programı kapsamında 35 eğitimle bin 224 kişiye, evlilik öncesi eğitim programı kapsamında 5 eğitimle 717 kişiye, farklı kurum ve kuruluşların talepleri üzerine yapılan konferanslar ve panellerle 465 kişiye ulaşıldı. Bunun yanı sıra Dünya Kadınlar Günü ve Aile Haftası’nda da çeşitli etkinlikler düzenlenerek kadın ve ailelere ulaşılmıştır. Ayrıca, üç ilçemizde de kamu kurum ve kuruluşu yöneticilerine Çocuk Koruma Kanunu kapsamında çocuk istismarı konularında eğitimler verildi” şeklinde konuştu. (EFE)

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ