Ormanda tek başına 6 gün !

6 yaşındaki Mustafa Yaşar ormanlık alanda kayboldu, 6 gün sonra bir ağacın altında otururken bulundu.

Ormanda tek başına 6 gün !

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Gökal beldesinde ormanlık alanda kaybolan 6 yaşındaki Mustafa Yaşar, 5 gün sonra ormanda bir ağacın altında otururken bulundu. Zühide-İsa Yaşar çiftinin 2 çocuğundan biri olan Mustafa Yaşar, geçen perşembe günü annesi ile birlikte çalı toplamak için ormanlık alana gitti. 

Öğle saatlerine doğru anne ve oğlu topladıkları çalılarla evlerine doğru yola çıktı. Ancak annesinin arkasında yürüyen Mustafa Yaşar, bu sırada gördüğü iki eşeğin peşinden gitti. Bir süre sonra oğlunun gelmediği fark eden anne Zühide Yaşar aradı ancak bulamadı. 
 
Anne Zühide Yaşar, daha sonra eve giderek durumu yakınlarına bildirdi. Baba İsa Yaşar ve yakınları bölgeye giderek arama çalışması başlattı. Dik yamaçların bulunduğu ormanlık alanda yapılan çalışmalara jandarmaekipleri de katıldı. Dün öğlenden sonra ormanlık alanda arama yapan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri küçük Mustafa Yaşar, bir ağacın altında otururken bulundu. Sağlık kontrolü yapılan Mustafa, ağaç ve toprak yiyerek hayatta kaldığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ