Teknoloji Haberleri 14 Nisan | Mobil Teknoloji Haberleri

Teknoloji Haberleri 14 Nisan | Mobil Teknoloji Haberleri

Teknoloji haberleri 14 Nisan 2017 gündemini sizler için değerlendirdik. Şekil değiştiren nesnelerden, dünyanın en sağlam akıllı telefonuna kadar bir çok gelişmeler mobil teknoloji dünyasını yakından ilgilendirdi. İşte 14 Nisan mobil teknoloji haberleri ve güncel teknoloji haberleri…

Teknoloji Haberleri  14 Nisan Cuma

Bilim adamları tarafından şekil değiştiren nesneler geliştirildi

Isıya maruz kaldığında sürekli olarak şekil değiştirebilen yeni nesneler üretti. ABD’deki Georgia Teknoloji Enstitüsü Çin’deki ŞianCiaotong Üniversitesi ve Singapur’daki Teknoloji ve Tasarım Üniversitesi bilim adamlarının araştırması sonuçlandı. Isıya maruz kaldığında 5 saniye gibi kısa bir sürede kıvrılabilen, bükülebilen veya genişleyebilen plastik nesneler üretmek için yeni bir üç boyutlu yazıcı yöntemi geliştirmeyi başardılar.

Geliştirilen bu yeni yöntemle şekil belleğine sahip polimer katmanları oluşturan araştırmacılar bu ürünün her bir katmanı ısıya maruz kaldığında farklı tepki vermek üzere ayaklandı. Yöntemle üretilen kafes benzeri nesne sıcak suyla temas ettiğinde 8 kata kadar genişleyebiliyor.

Ford arabada hissi veren akıllı beşik üretti

Arabada uyumaya alışmış bebeklere aynı ortamı sağlamak için çalışan Ford, endüstriyel tasarımcılar, MIT mühendisleri ve pediatristler, aynı hissi veren akıllı beşik üretti.

Dünyanın en sağlam akıllı telefonu geri dönüyor

İki yıl önce Turing RoboticIndustries isimli şirket sağlamlığıyla tüm telefonları geride bırakan akıllı telefonunu tanıtmıştı. Ne var ki çıkışı bir kaç kez ertelenen telefon nihayet Android işletim sistemiyle geleceği açıklandı.

Daha önce üretimde yaşadığı sıkıntıdan ötürü telefonu sınırlı sayıda üreten Turing RoboticIndustries, Çinli şirket TCL ile iş birliğine imza attığını açıkladı. Şirket bu iş birliği sayesinde geliştirdiği Appassionato isimli telefonun duyurusunu da gerçekleştirmiş oldu.

Telefon Liquidmorphium adı verilen bir  alaşımdan üretilecek ve dünyanın ilk seri üretilen Liquidmorphium akıllı telefon olacağı belirtiliyor. Alüminyum, gümüş, zirkonyum, bakır ve nikelin karıştırılmasıyla elde edilen bu malzemenin darbelere karşı oldukça dayanıklı olduğu; çelik ve titanyumdan daha sağlam olduğu biliniyor.

Ayrıca telefonda elmas benzeri karbon kaplamanın kullanıldığı ve seramik gövdedeki Xiaomi Mi Mix’teki bir kaliteyi kullanıcılarla buluşturacağı belirtiliyor. Gövdede ki bu sağlamlıkla birlikte telefondaki ekranın da çizilmelere karşı oldukça dayanıklı olduğu belirtildi. Safir camla kaplı olacak telefonda Snapdraon 820 işlemcisinin ve Android 7.1.1 Nougat’ın yer alması bekleniyor.

Annelerin beşik nöbetini teknoloji çözdü!

Bugün pek çok yetişkin, arabada yolculuk ederken daha kolay uyuduğunu söyler. Ne var ki bebekler için de durum aynı. Birçok ebeveyn, çocuklarının arabalarda daha iyi uyuduğunda savunmakta.

Bazılarına göre bu durumun yoldaki salınım ve motordan gelen hafif sesin sakinleştirici bir etki yaratmasından kaynaklandığını ve bebeklerin uyumalarını kolaylaştırıyor.

Ford İspanya ve Espada y SantaCruz tasarım stüdyosunu bebeklerin bu huylarını teknolojiyle avantaja dönüştürmek için kullanıyor.Projede endüstriyel tasarımcı YvesBehar, pediatrist Dr. HarveyKarp ve MIT mühendisleri birlikte çalışıyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ