Twitter’da ”kuşun kellesini” aldılar

Hisse fiyatları 0’a kadar gerileyen Twitter’dan deprem etkisi yaratan karar.

Twitter’da ”kuşun kellesini” aldılar

Sosyal medya devi Twitter CEO’su Dick Costolo, şirket hisselerinin değer kaybı yaşaması üzerine görevinden istifa ettiğini açıkladı. Costolo’nun yerine görevi 1 Temmuz itibarıyla Jack Dorsey’nin alacağı ifade edildi. 2007-2008 yılları arasında Twitter’da CEO olarak görev Dorsey, bir strateji değişikliğine ihtiyaç olmadığını, CEO’luk görevini de uzun süre devam ettirmeyi düşünmediğini söyledi. Twitter’da 6 yıldır görev yapan Costolo ise açıklamasında, Twitter’daki ekibiyle gurur duyduğunu, firmadaki görevi sırasında bu ekiple hep birlikte başarıya ulaşıldığını kaydetti. İstifa eden Costolo’nun şirketin yönetim kurulu üyeliğinin ise süreceği bildirildi.

2013 yılında borsada işlem görmeye başlayan firmanın nisan ayında kazanç raporunun sızdırılmasının ardından, hisselerinde büyük düşüş yaşanmıştı. Hisseleri 50 doların üzerinde işlem gören Twitter’in değeri skandalla birlikte 35 dolara kadar gerilemişti. Costolo’nun istifa açıklamasının ardından hisse fiyatları tekrar yükselişe geçerek yüzde 8 değer kazandı.  

3 AYLIK KAYBI 162 MİLYON DOLAR

Merkezi San Francisco’da bulunan Twitter, borsaya açıldığı 2013 yılı sonbaharından bu yana kullanıcı sayısını planladığı kadar artıramamıştı. Twitter, Ocak-Mart ayları arasında 162,4 milyon dolar kayıp yaşadı. Aynı dönemde şirketin cirosu beklenen hedefe ulaşamayıp 436 milyon dolarda kalmıştı. Sosyal medya ağı Twitter’ın tüm dünyada 302 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ