Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir ?

Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir ?

Whatsapp toplu mesaj gönderme işlevi bir mesajı birden fazla arkadaşınıza aynı anda göndermek için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Özellikle kandil, bayram, yılbaşı gibi özel günlerde whatsapp toplu mesaj nasıl atılır öğrenirseniz, işiniz bir hayli kolaylaştıracaktır. Whatsapp mesajlarını toplu halde göndermek için bu yazımızı incelemeniz yeterlidir. Ancak konumuzu inceledikten sonra whatsapp toplu mesaj nasıl gönderilir konusunda yine de takıldığınız yerler olursa, aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz…

Whatsapp Toplu Mesaj Nasıl Gönderilir ?

Dünyanın en popüler mesajlaşma sistemi Whatsapp toplu mesaj alıcılarını içeren bir liste oluşturarak, bu listedeki kişilerle anında mesajlaşmayı sağlamaktadır. Peki, uygulamanın bu özeliği nasıl kullanılır?

WHATSAPP TOPLU MESAJ GÖNDERME NASIL YAPILIR?

Whatsapp toplu mesaj gönderme özelliği için whatsapp indir işleminin ardından uygulamayı açarak, sohbetler ekranında yer alan menü tuşuna basınız. Açılan menüde yeni yayın seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe tıkladığınız mesajınızı göndermek istediğinizi kişileri iki farklı yöntem ile seçebiliyorsunuz.

Yöntemlerden ilki aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi ”+” tuşuna basarak listeden kişi seçmek, diğeri ise istediğiniz kişilerin ismini yazarak liste oluşturmaktır. Her iki yöntemde de seçim bittikten sonra ”bitti” seçeneğine dokunarak, Whatsapp mesajlarınızı toplu halde gönderebilirsiniz. Çünkü bitti seçeneğinin ardından gelen ekranda ”oluştur” talimatı verdiğinizde yeni yayın grubu oluşturmuş olursunuz.

whatsapp-toplu-mesaj

whatsapp-toplu-mesaj

WHATSAPP TOPLU MESAJ LİSTESİNİ DÜZENLEME

Whatsapp mesajlarını toplu halde göndermek istediğiniz yeni yayın listesini, aşağıdaki adımları izleyerek daha sonra tekrar düzenleyebilirsiniz.

1) Oluşturduğunuz whatsapp toplu mesaj gönderme listesini açın.

2) ”menü” tuşuna basın.

3) Gelen ekranda ”toplu mesaj menü bilgisi” yer almaktadır. Bu seçeneği işaretleyerek toplu mesaj listesini açın.

4) Kişilerin seçili olduğu yere tıklayarak Whatsapp toplu mesaj listesinde düzenleme yapabilirsiniz.

Whatsapp mesajları toplu halde gönderildiğinde, alıcılar bireysel mesaj göndermişsiniz gibi normal bir ileti alırlar. Bu alıcıların yer aldığı listenin ismini dilerseniz, whatsapp toplu mesaj liste bilgisi ekranında yer alan kalem ikonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz.

WHATSAPP MESAJLARI LİSTESİNDEN BİRİNİ ÇIKARMAK

Whatsapp indir işleminin ardından özel günlerde mesajlarınızı birden fazla kişiye gönderebilmek için yeni liste oluşturdunuz. Ve sonrasında whatsapp toplu mesaj nasıl gönderilir konumuz doğrultusunda listenizde yer alan kişilere istediğiniz iletiyi gönderdiniz. Peki, bu listeden birini çıkarmak istediğinizde ne yapmanız gerekir?

Değişiklik yapmak istediğiniz Whatsapp toplu mesaj listesini açınız. Menü tuşuna basarak, açılan yeni menüden toplu mesaj liste bilgisine tıklayın. Bu listeden çıkartmak istediğiniz katılımcının üzerine uzun süre basarak, whatsapp toplu mesaj listesinden ”katılımcıları çıkart” seçeneğine tıklayın. Bu işlemin ardından whatsapp mesajlarınız, kişi listesinde kalan katılımcılara iletilecektir.

Whatsapp indir işleminin ardından Whatsapp toplu mesaj özelliğinden yararlanabilmek için yazılan bu makalenin görselleri aşağıda yer almaktadır.

whatsapp toplu mesaj nasıl atılır resimli anlatım !!!

whatsapp-mesajlari

whatsapp-mesajlari

whatsapp-toplu-mesaj-gönderme

whatsapp-toplu-mesaj-gönderme

Mobil Teknoloji Haberleri Editörü
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 12 YORUM
 1. Teraye dedi ki:

  whatsapp toplu mesaj gönderme konusunda detaylı bir yazı olmuş. whatsapp mesaj gönderme sorunu yaşayanlardan biri de bendim. whatsapp toplu mesaj nasıl gönderilir artık öğrendim teşekkürler hocam.

  1. Despina dedi ki:

   Rica ederiz Teraye Hanım. Dilerseniz ilginizi çekebilecek olan WHATSAPP’IN BİLİNMEYEN 10 ÖZELLİĞİ adlı konumuza da göz atabilirsiniz… Konu içerisinde whatsapp indir ve whatsapp yükle ile ilgili uygulamanın gözden kaçan özelliklerini bulabilirsiniz. WHATSAPP’IN PEK BİLİNMEYEN 10 ÖZELLİĞİ için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır…

   WHATSAPP İNDİR- WHATSAPP’IN BİLİNMEYEN 10 ÖZELLİĞİ

 2. Sinem dedi ki:

  Whatsapp toplu mesaj nasıl gönderilir detaylı bir şekilde açıklamışsınız teşekkürler ancak watsap web hakkındada kapsamlı bir yazı yazarsanız sevinirim. Masaüstünde watsap web nasıl kullanılır hala tam olarak anlamış değilim 🙂

  1. Despina dedi ki:

   Merhabalar Sinem Hanım… Yorumunuz için teşekkürler. Mobil teknoloji haberleri kategorisinde kullanıcılarımızın istediği her konuyu özenle araştırarak yayınlamaya devam ediyoruz. Uygulamanın masaüstü sürümü için Whatsapp Web Nedir Whatsapp Web Nasıl Kullanılır adlı konumuzu yayınlamıştık. Bu konu içerisinde bilgisayara whatsapp indirme ile ilgili büyük ihtimal Whatsapp Web QR Kodu Sorununu nasıl çözeceğinizi bulabilirsiniz. Whatsapp Web Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir…

   Whatsapp Web Nedir Nasıl Kullanılır ?

 3. Necmi dedi ki:

  whatsapp toplu mesaj gönderme için illaki liste oluşturmammı gerekiyor?

  1. Despina dedi ki:

   Whatsapp toplu mesaj nasıl gönderilir yazısı içerisinde yer alan resimlerde görüldüğü gibi dilerseniz ”+” tuşuna basarak kişi seçebilir ya da istediğiniz kişilerin ismini yazarak liste oluşturabilirsiniz Necmi Bey. Her iki yöntemde de kişi listesi oluşturmanız lazım ki, sadece seçtiğiniz kişilere toplu mesaj atılabilsin…

 4. Bengü dedi ki:

  Whatsapp toplu mesaj alıcılarını içeren bir liste oluşturmak için bende niye işaret çıkmıyor acaba?

 5. Cihan dedi ki:

  Whatsapp toplu mesaj gönderme özelliği için whatsapp indir işleminin ardından uygulamayı açarak, sohbetler ekranında yer alan menü tuşuna basınız. Açılan menüde yeni yayın seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe tıkladığınız mesajınızı göndermek istediğinizi kişileri seçmek için + tuşuna basın Bengü Hanım.

 6. Bengü dedi ki:

  Çok teşekkür ederim Cihan Bey buldum sonunda + tuşunu 😀

 7. Cihan dedi ki:

  Rica ederim yardımcı olabildiysek ne mutlu bize 🙂

 8. Eren dedi ki:

  İyi günler
  Whatsapp toplu mesaj gönderme özelliğinin gelmesi çok iyi oldu. 2020 de saatlik silinen mesajların da geleceği söyleniyor doğru mu acaba?

 9. Füsun dedi ki:

  Evet WhatsApp’ta mesajlarınızın ne zaman silineceğini belirleyerek gönderilebileceği söyleniyor.

BİR YORUM YAZ