Amerikalılardan, Malatya Kızılay Şubesi’ne Yardım

Ramazan ayında da yardım faaliyetlerine devam eden Kızılay Malatya Şubesi, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. Irk, din, dil ayrımı gözetmeksizin insanların yardımına koşan Kızılay’a bir destek de NATO üssünde çalışan Amerikan vatandaşı Curtis Antrparker’den geldi.

Amerikan vatandaşı Curtis Antrparker, market alışverişi sırasında gördüğü Kızılay standının ne olduğunu merak etmesini üzerine Kızılay Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gazal Karalı ve Derya Arslan, Curtis Antrparker’a Kızılay’ın amacı ve yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Bu durumdan etkilenen ve görev yaptığı ülkelerde de Kızılay’ın faaliyetlerini gören Amerikan vatandaşı Curtis Antrparker, “Bu iyilik kervanında benimde katkım olsun” dileğiyle gıda paketlerinden satın alarak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasını istedi.

Bağışın ardından bu konuda açıklama yapan Kızılay Şube Başkanı Avukat Umut Yalçın, “Bu durum göstermektedir ki Türk Kızılayı uluslararası coğrafyada yapmış olduğu faaliyetlerle gerek bağışçılarımızın gerekse bağışçılarımız sayesinde ayakta kalan insanların güvenini kazanmış. Böyle bir ailenin ferdi olmaktan onur duymaktayım ve yine Curtis Antrparker üzerinden tüm bağışçılarımıza da destekleri için şükranlarımı ve minnettarlığımı sunarım. Ramazan ayı münasebetiyle Kızılay olarak, her vatandaşımızın bu heyecana ortak olmasını temenni eder bu hayırlı günlerde yardımlarınızın devamını dileriz” dedi.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir