Android M Hakkında Her Şey

Google I/O 2015 etkinliğinde tanıtılan Android’in en güncel sürümü Android M hakkındaki tüm detayları sizler için bir araya getirdik. İşte Android M hakkında her şey!

Google’ın San Francisco’da düzenlemiş olduğu Google I/O 2015etkinliğinde herkesin merak ettiği Android’in yeni sürümü tanıtıldı. Android M ismini taşıyan bu sürümde yeni özellikler, performans ve stabilite iyileştirmeleri dikkat çekiyor.

Android M Neler Getiriyor?

Google geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Android sürümüne bir kod isim taktı.Android M ismindeki yeni sürümde kullanıcı deneyimi ve performans iyileştirmeleri üzerinde duruluyor.

Uygulamaların izin konusunda yeniliğe giden Google, iOS’ta bulunan seçeneği kullanıyor. Android M ile uygulamaların izinleri tek tek seçilebilecek. Örneğin; WhatsApp uygulamasında mikrofona veya kameraya erişmek için uygulama sizden tek tek izin vermenizi isteyecek.

Android M ile Chrome’a özelleştirilebilir sekmeler özelliği geliyor. Bu özellik ile Chrome’daki sekmeleri kişiselleştirebileceksiniz. Uygulama arası geçişler Android M ile daha da gelişiyor. App Links özelliği sayesinde örneğin; size gelen Tweet içerikli bir maile tıkladığınızda otomatik olarak Twitter uygulamasında o Tweet açılacak.

Android Pay ile Ödeyin

Google’ın ödeme sistemi Android Pay basitlik ve güvenlik sunuyor. Android kullanıcıları artık NFC destekli cihazlarından kredi kartları yanında olmadan alışveriş yapabilecek. Android Pay 700,000‘in üzerinde mağazada kullanılabilir olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir