Android’i Yavaşlatan Uygulamalar!

Android cihazınız aldığınız günkü performansını göstermiyor veya çok mu pil tüketiyor? O zaman cihazı yavaşlatan ve pil sömüren uygulama listesine göz atmalısınız.

Android cephesinde kullanıcılar uzun kullanımlarda cihazlarının yavaşladığını veya eskisine göre çok fazla pil tükettiğinden şikayet edebiliyor. Bu durum aslında cihazda değil daha sonra Google Play veyaAPK. olarak yüklenen uygulamalardan kaynaklanıyor. AVG Technologies’in yapmış olduğu araştırma sonucu Android’in kanını emen uygulamalar birer birer gün yüzüne çıktı.

En çok pil tüketen, performansı düşüren, data trafiğini meşgul eden ve çok fazla yer kaplayan uygulamalardan kurtularak Android cihazınızı hızlandırabilirsiniz.

Performans

Android’de performansı etkileyen uygulamaların başında çevrimiçi müzik hizmeti Spotify yer alıyor. Listenin ikinci sırasında Amazon Kindle, üçüncü sırasında anlık mesajlaşma hizmeti Line, dördüncü sırasında Samsung WatchOn ve son sırada Snapchat yer alıyor.

İnternet Trafiği

İnterneti sürekli kullanan ve veri trafiğini etkileyen uygulamaların başında sosyal medya platformu Tumblr yer alıyor. Listenin ikinci sırasındaSnapchat, üçüncü sırasında BBC News, dördüncü sırasında Netflix(ülkemizde kullanılmadığı için bu sizi pek etkilemeyecektir.) ve son sıradaSpotify yer alıyor.

En Çok Yer Kaplayan Uygulamalar

Depolama biriminde en çok yer kaplayan uygulama listesinin ilk sırasındaSpotify yer alıyor. Spotify’ın maşallahı var tüm listede yer almayı başarıyordiyebilirsiniz. Listenin ikinci sırasında Google Chrome tarayıcı, üçüncü sırasında Line dördüncü sırasında Amazon Kindle ve son sıradaSoundCloud yer alıyor.

Bataryayı Etkileyen Ön Yüklü Uygulamalar

Android cihazlarda bildiğiniz gibi ön yüklü olarak gelen ve otomatik çalışanuygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalar bataryayı olumsuz etkileyebiliyor. Bataryayı etkileyen ön yüklü uygulamaların başında Samsung’un BeamingService uygulaması yer alıyor. Listenin ikinci sırasında yine Samsung’un uygulaması Security Policy Updates, üçüncü sırasında Facebook, dördüncü sırasında Weather and Clock Widget’i ve beşinci sırasında LookoutAntivirus uygulaması yer alıyor.

Bataryayı Etkileyen Uygulamalar

Google Play veya çeşitli yollarla Android cihaza yüklenen ve çalıştırılan uygulamalar da bataryayı olumsuz etkileyebiliyor. Bu uygulamaların başında Samsung WatchON yer alıyor. Listenin ikinci sırasında OLX FreeClassifieds, üçüncü sırasında Telstra, dördüncü sırasında Snapchat ve beşinci sırasında Walmart yer alıyor.

One Yorum “Android’i Yavaşlatan Uygulamalar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir