Apple ilk etapta 85-90 milyon yeni nesil iPhone üretimi planlıyor

 Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinin tanıtımı için Eylül ayının ortaları işaret edilirken, üretim için de düğmeye basıldı. Kaynaklar bu yıl rekor bir üretim sayısına ulaşılabileceğini belirtiyor. 
Sektörden gelen bilgilere göre Apple geçen yıl yakaladığı rekor iPhone satışlarını bu yıl da devam ettirmeyi ümit ediyor. Bu bakımdan tedarik zincirindeki ortaklara ilk etapta 85-90 milyon yeni nesil iPhone üretimi yapılması talimatını verdi. 
Apple muhtemel başlangıç tarihi olan 18 Eylül 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihleri arasında ilk etapta üretilen tüm cihazları satmayı planlıyor. Geçen yıl da Eylül ayı içerisinde 10 milyondan fazla iPhone 6S serisi siparişleri verilmişti. Sonraki üç ayda ise 60 milyon iPhone 6 serisi satıldığı tahmin ediliyor. Bu bakımdan Apple bu yıl rekoru egale edeceğini düşünüyor. 
Bu yıl ki seride de 4.7 inç ve 5.5 inçlik iki model yer alacak. Daha önce gündeme gelen 4 inçlik yeni bir model için ise şimdilik bir gelişme sözkonusu değil ve cihaz seneye bırakılmış olabilir. 
Apple’ın yeni iPhone 6S serisinde Apple A9 yongaseti, 2GB RAM, Series 7000 dayanıklı alüminyum alaşım, 12MP çözünürlüğünde arka kamera, Force Touch baskı hassasiyet teknolojisi gibi özellikler olacağı tahmin ediliyor.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir