APPLE IPHONE 5S SATIŞLARINI DURDUĞUNU AÇIKLADI

APPLE IPHONE 5S SATIŞLARINI DURDUĞUNU AÇIKLADI
Apple’ın beklenilen cihazı iPhone SE tasarımı piyasaya çıkmadan önce iPhone 5S satışlarını durdurdu. Başarılı bir satış grafiğini sahip olan iPhone 5S’in yerini alacak olan iPhone SE modelinin aynı başarıyı devam ettirip ettiremeyecegi merak konusu.

IPHONE 5S SATISLARI NEDEN DURDURULDU?

iPhone SE tasarımı piyasaya sürülmeden önce iPhone cihazları mağazalarda 3 farklı kategoride yer alıyordu. Bahar etkinliğinde tanıtımı yapılan iPhone SE’nin iPhone 5S cihazıyla benzer özelliklere sahip olduğu için satışların durdurulduğu açıklandı. Böylece mağazalardaki en düşük kategoriye sahip olan akıllı telefon iPhone SE oldu. Akıllı telefon sektöründe başarılı bir satış grafiği izleyen iPhone 5S’in başarısını iPhone SE cihazının devam ettirip ettiremeyeceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz. iPhone SE fiyatıyla ülkemizde dahil olmak üzere orta kesime canlılık getirecek gibi.

IPHONE SE FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Apple tarafından iPhone SE’nin çıkış tarihi 29 Mart 2016 olarak belirtilmisti. iPhone SE fiyatı ne kadar olacak sorunun cevabı aylardır teknoloji severler tarafından merak konusuydu. 21 Mart tarihinde düzenlenen etkinlikte iPhone SE fiyatı Türkiye için belli oldu. iPhone SE özellikleriyle şimdiden ön sipariş almaya başladı. Cihazın ABD fiyatı 399 dolar olarak duyuruldu. iPhone SE fiyatı ülkemizde ise1999 TL olarak belirtildi. iPhone SE özellikleri arasında 16 GB depolama alanı bulunuyor. Belirtilen fiyata ek olarak 64 GB belleğe sahip olan cihazinda 2399 TL olduğunu belirtelim.
İphone 6s Plus Arabistan Türkiye Fiyat karşılaştırması için tıklayın ve farkı görün
Yazan:Burcu Sağlık
       MTP  Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir