Apple Music Türkiye’de !

Apple’ın Spotify’a rakip olan müzik servisi Apple Music 30 Haziran’dan itibaren Türkiye’de ayda 9,99 TL’lik bir ücretle kullanıcılara sunulacak.

Apple’ın WWDC 2015 etkinliğinde ilk kez duyurduğu online müzik platformu Apple Music’in daha önce yurtdışı fiyatları belli olmuş ve fiyatlar dolar cinsinden Türk parasına çevrildiğinde şirketin bir hayli yüksek fiyat etiketiyle Türkiye’ye gireceği düşünülmüştü.

Ancak iOS 8.4 Beta 4 sürümünü kullanan kullanıcılar Müzik uygulamasına girdiklerinde belirlenen bir fiyatla karşılaştı.
 

ABD’de bireysel abonelik 9,99 Dolar, 6 kişiye kadar olan aile aboneliği ise 14,99 Dolar ücret ile sunulacak olan Apple Music, ülkemizde de bireysel abonelik için 9,99 TL/ay, aile aboneliği için ise 14,99 TL/ay olarak satışa sunulacak.

Apple’ın bu fiyat politikasının geçici bir durum olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Ancak aynı ücretlerle kullanıcılara sunulan Spotify ile rekabetin bir hayli kızışacağı söylenebilir.

90 GÜN ÜCRETSİZ

Apple Music’in kullanımının yaygınlaşması için ilk etapta kullanıcılara 90 gün boyunca uygulama bedava kullandırılacak. Spotify’ın benzer şekilde aynı olayı 60 günle sınırladığını da hatırlatmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir