Apple Store Kapandı mı? Mağazalar Neden Kapalı?

Nisan ayında Covid-19 pandemi sürecinin ülkemizde görülmesinden hemen sonra hızlı bir karar alarak mağazalarını 2 aylık süreç boyunca kapalı tutan Apple 8 Haziranda tekrardan hizmete açılmıştı. Şimdi ise alışverişe gidenler mağazaların açık olmadığını görünce Apple Store kapandı mı merak etmeye başladılar!

Apple Store Kapandı mı?

Akasya AVM ve Zorlu ‘da olan Apple mağazaları belirsiz bir süreliğine covid-19 nedeniyle kapatıldı. Harika ürün ve hizmetlerin tanıtımının yapıldığı bu mağazaların artık hizmet veremeyeceği duyuruldu. Peki, Apple Store mağazaları neden kapalı pandemi kuralları uygulanmıyor muydu?

Apple Store’larda Sosyal Mesafe Kuralları Nasıl Uygulanıyordu?

Mağazasına az sayıda müşteri alan şirket, aynı zamanda çalışma saatlerinde de kısıtlamalara gitme kararı almıştı. Ayrıca mağazalarında Genius Desteği’ne ve kişiye özel hizmet sunmaya odaklandıklarını açıklamışlardı. Ancak şirket, ülkemizdeki vaka sayısı artışlarından dolayı tekrardan belirsiz bir süreliğine kapanma kararı aldı.

Apple Store Mağazaları Ne Zaman Kapandı?

Çalışanlarına kapanmanın sadece covid-19 nedeniyle olduğunu bildiren Apple, belirsiz süreli kapanışının ne zaman son bulacağına dair hiçbir açıklama yapmamış. Apple Store mağazaları ne zaman kapandı merak edenlere resmi olarak 11 Aralık Cuma 20:00’de mağazaların belirsiz süreli kapanış yaptığını söyleyebiliriz.

iPhone 12 Pro Max ve iPhone Mini Modelleri Yoldaydı

Apple iPhone 12 Pro Max ve iPhone Mini modellerini çıkarmak için gün sayarken ve yoğunluğunun fazla olacağı bir dönemde böylesi bir karar alarak çalışanlarının ve tüketicilerinin sağlığını önemsediğini gösteriyor.

Covid-19 sürecinde her firma gibi Apple da belirsizde olsa geçici bir süre mağazalarını kapatarak online cihaz satışına yöneldi. Mağazaları kapanmış olsa bile ülkemizde ki telefon ve cihaz satışını Apple Store internet sayfaları üzerinden yapacağını ilk kapanma kararı verdiği dönemde açıklamıştı.

Kullanıcılar mağazadan fiziksel olarak alım yapmak isteseler de, pandemi süreci geçene ya da Apple mağazalarını açana kadar online satın alma dışında bir çareleri görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir