Apple ve A123 arasındaki kavga tatlıya bağlandı

 Yılın başlarında Apple’ın önemli batarya projeleri üzerinde çalışan 5 mühendisini ikna ederek elinden aldığını iddia eden A123 Systems hukuk mücadelesi başlatmıştı. Ancak Apple işin mahkemeye gitmesini engelledi. 
Li-Ion bataryalar ve enerji depolama istasyonları geliştiren A123 Systems firması, elektrikli araçlar da dahil olmak üzere geniş bir yelpazedeki sektörlere hitap ediyor. Firma Apple’ın 5 mühendisini aldıktan sonra büyük bir batarya bölümü kuracağını ve aynı sektörlere yöneleceğini, bunun da haksız rekabete yol açacağını savunuyor. 
Firma çalışanların maillerini inceledikten sonra Apple tarafından ikna edildiklerini anlamış ve sonrasında da yerel mahkemelere bunun engellenmesi için şikayette bulunmuştu. Ancak Apple’ın firmaya nasıl bir teklifle gittiği bilinmiyor. 
Apple’ın artık elektrikli araçlar üzerinde çalışmaya başladığı herkes tarafından kabul ediliyor. Sadece A123 Systems değil Tesla’dan da batarya mühendisleri transfer eden Apple, kadrosunu gittikçe genişletiyor. Ancak elektrikli araç projesi neler içeriyor ve ne zaman hayata geçirilmesi planlanıyor şimdilik bir sır.    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir