Apple’a iphone 7 ‘nin Maliyeti Ne Kadar ?

En pahalı iphone ‘ların hangi ülkelerde satıldığını geçtiğimiz günlerde mobil teknoloji haberleri kategorisinde yayınlamıştık. Ek olarak Apple’ın pek çok bölgede farklı fiyat politikası izlediğini belirtmiştik. Peki, bu modellerin şirkete maliyeti ne kadar? Özellikle iphone 7 maliyeti ne kadar diye merak eden mobil teknoloji haberleri okurları için kapsamlı bir araştırma yaptık ve son iphone modelinin şirkete ne kadara mal olduğunu açıkladık. İşte iphone 7 ‘nin maliyeti ne kadar sorusunun yanıtı…

iphone 7 ‘nin maliyeti ne kadar ?

Yapılan piyasa araştırmasına göre son iPhone modelinin 4.7 inç LED arkadan aydınlatmalı ekranı 37 dolar. Multi-Touch ekran IPS teknolojisine sahip.

iPhone 6s’e göre 2 saate kadar daha uzun pil ömrü bulunan ve bekleme süresi 10 güne kadar olarak bilinen bataryası ise 4 dolar.

Cihazın 12 MP arka aydınlatma sensörü bulunan kamerası 26 dolar. Kameranın dört LED’li True Tone Flash ve Optik görüntü stabilizasyonu gibi özellikleri mevcut. Logic Board 74 dolara mal olurken, hoparlörü ise 11.5 dolar.

iphone 7 ‘nin maliyeti ne kadar sorusuna son modelin kasası ile devam edelim. Geri dönüştürülebilen alüminyum kasası sadece 22 dolara üretiliyor. Diğer parçaları totalde 117.5 dolara mal oluyor.

Evet, gelelim Apple’a iphone 7 ‘nin maliyeti ne kadar olduğuna… Toplam 292 dolat maliyet ile iphone 7’yi üreten Apple’ın pek çok ülkede neden yüksek fiyatlarla modeli satışa sunduğunu ve en pahalı iphone ’un hangi ülkede satıldığını öğrenmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir