Beyaz Saçlar Tekrardan Eski Rengine Döner mi ?

SAÇLAR BEYAZLAR, PEKİ TEKRARDAN ESKİ RENGİNE DÖNER Mİ ?

Belirli bir yaştan sonra saçlarımız beyazlamaya başlar. Kimi insanlar bu beyazlamadan rahatsız olmazken kimileri de rahatsız olur. Özellikle saçları genç yaşlarda beyazlamaya başlayanlar oldukça rahatsız olurlar.

Çaresizlik içinde saç beyazlamasına çözüm arayan insanlar, bir çok yöntem denerler. Bu denenen yöntemler, çoğu zaman hüsranla sonlanır. Buradan kimseyi ümitsizliğe düşürmek istemeyiz ama şu bir gerçek , lütfen kabul edelim “Beyaz saçlar” eski rengine hali hazırda döndürülemiyor. Bu konuyla ilgili bir çok çalışma son hızla devam ederken, bir yandan da şarlatanlar piyasadan nemalanmaya çalışıyorlar.

ŞARLATANLARA İNANMAYIN BEYAZ SAÇLARA ŞİMDİLİK KESİN ÇÖZÜM YOK

Avrupa’da özellikle İsviçre gibi zengin ve gelişmiş ülkelerde bu konu ile alakalı bir çok araştırma ve geliştirme merkezleri faaliyet göstermektedir. Bu merkezlerin ortak ifadelerini özetlersek sene 2015 “Beyaz saçları” eski rengine çeviremiyoruz. Bu çok zor bir iş. Anadolu da bitkisel karışımlarla bu işin üstesinden gelen bazı uzmanlar olduğu söylense de tam olarak kanıtlanmış ve bilime mal olmuş ciddi bir çalışma hali hazırda bulunmuyor. Siz siz olun “Beyaz saçlara kesin çözüm” diyenlere şimdilik inanmayın.

BEYAZ SAÇLARINIZ İÇİN ALTIN ÖNERİLER

  • Saçlarınızı kesinlikle boyatmayın, sonradan çok pişman olursunuz, çünkü beyazlarınız daha da artar.
  • Stresten uzak durmaya çalışın, dünyanın fani olduğunu herkesin belli bir yaştan sonra saçlarının beyazlayabileceğini kabullenin.
  • Doğal ürünler tüketin sentetik ve yapay ürünlerden uzak durmaya çalışın.
  • Saçlarınızı zeytin yağlı sabun ya da Hatay usulü defne sabunu ile yıkayın.
  • Yemeklerinizde sarımsak tüketimini arttırın.
FORMÜLLER, KARIŞIMLAR, KÜRLER, BEYAZ SAÇLARA BİR FAYDA SAĞLAR MI?

Bu tür formüllerle ya da kürlerle yola çıkan şarlatanlar da var. Dikkat etmek gerekir bu tür karışım ve formüller bilimsel değil kanıtlanmış ya da topluma mal olmuş değiller. Herkes kafasına göre bir tarif ve formül veriyor insan şaşırıyor hangisini kullansam diye.

Gerçekten fayda sağlayan uygulamalar olabilir, faydasını görmüş insanlar da olabilir. Ama unutmayalım ki birinin fayda gördüğü uygulama size zarar verebilir. Her insan aynı değildir. Kimin saçı sarı kiminin siyah, kiminin papatyaya alerjisi var kiminin karanfile.

Herkes aslında kendisine uygun olanı, fayda vereni bir uzman yardımıyla keşfedebilir. Biraz çaba biraz araştırma bizi doğru sonuca ulaştırabilir. İşin içine dua katmalıyız, Allah’tan yardım dilemeliyiz, sonuçta bizi en iyi bilen O, her şey O’nun elinde O isterse ve hikmeti iktiza ederse her şey olur. Allah’ı unutup ta çerden çöpten şarlatanlardan yardım talep etmek bizlere ne kadar fayda sağlar.

Bazı insanların saçları bir gecede beyazlar, bazıları on yılda bazıları yüz yılda, bu insanın saçı beyazladığı gibi eski rengine de dönebilir. Ama bunu takıntı haline getirmemek gerekir. Uğraşırsınız, çaba sarf edersiniz olduysa oldu olmadıysa da dünyanın sonu gelmedi ya.

Araştırmalarımız devam ediyor kayda değer bir ilerleme olursa sizlere site üzerinden müjdeli haberi vereceğim inşaallah. Sizden ricam lütfen şarlatanların ekmeğine yağ sürmeyin, özellikle bu “Grey Away” vb. ürünlere para vererek paranıza ve sağlığınıza yazık etmeyin.İyice araştırın vaatlere kanmayın herkes vaat ediyor ama parasız vaat eden var mı ? Öyleyse biraz düşünün derim. Herkese hayat boyu sağlık ve esenlik diliyorum. Allah’a emanet olun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir