Bilecik Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Bilecik Belediyesi Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında gerçekleştirildi.

Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Temmuz ayı Belediye Meclis Toplantısında 2 gündem maddesi görüşülerek 1 gündem maddesi oy birliği ile, 1 gündem maddesi ise oy çokluğu ile kabul edildi.

İlk gündem maddesi olarak, karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek amacıyla kente Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) “in kurulması, bu sistemin kurulması için ilgili kurumlarla protokol yapmak üzere Belediye Başkanlığına yetki verilmesi, söz konusu sistemin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre yaptırılması ve 10 yıllığına işletilmesi konularının görüşülmesi, AK Parti’nin kabul CHP ve MHP’nin çekimser oyuyla oy çokluğu ile kabul edildi.

İlk gündem maddesine ilişkin olarak açıklama yapan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, trafikte akıllı sinyalizasyon uygulamalarına geçeceklerini belirterek,”Çevre yolu güzergahlarında oluşacak çalışmalarda sinyalizasyonu uzatacağız ve trafiği rahatlatacağız. Belediye bütçesinden para harcamayarak gerekli ihaleleri yapacağız” dedi.

İkinci gündem maddesi olarak, imar konularının görüşülüp komisyona havale edilmesi oy birliği ile kabul edilirken, gündem maddeleri bittikten sonra Bilecik Belediye Başkanlığınca gündeme getirilen ek gündem maddeleri görüşüldü.

Bilecik Belediye Başkanlığı olarak meclis toplantısına getirilen ek gündem maddesi, Ağustos ayında meclis toplantısının olmayacağı oy birliği ile kabul edildi. İkinci ek gündem maddesi ise, Belediye ve bağlı kuruluşlar ile mahalli idari birlikleriyle kadro ve ilke standartlarına dair yönetmelik hükümleri gereği genel idari hizmetler sınıfında altıncı derecede kameraman unvan kodu 6515 kadrosuyla ihsas edilmesi ve buna ilişkin olarak ta 5393 sayılı belediye kanununun 49’uncu maddesinin 3’üncü fıkrasına istinaden belediye ihtiyaçları doğrultusunda 2015 yılında 1 adet kameraman kadro unvanıyla sözleşmeli personel çalıştırılması ve bu personele ödenecek ücretin belirlenmesiyle bir kameraman ihtiyacının olduğu ve buna ilişkin yeni kadro ihsası alınması oy çokluğu ile kabul edildi.

YENİ OTOGARDAKİ 57 ADET İŞ YERİNİN SATIMI VEYA KİRALANMASI

Bilecik Belediyesi Temmuz ayı belediye meclis oturumda ayrıca yeni otogardaki 57 bağımsız birimin yani otogar içerisindeki çeşitli büyüklüklerdeki ofis ve yazıhanelerin satma ve kiralama işlemleri için Belediye Başkanlığı’na yetki verilmesi konusu da AK Parti’nin kabul, CHP ve MHP’nin çekimser oylarıyla oy çokluğuyla kabul edildi. Ağustos ayında tatil yapacak olan Bilecik Belediye Meclisi, bir sonraki meclis toplantısını Eylül ayında gerçekleştirecek. Belediye Başkanı Selim Yağcı oturumu, belediye meclis üyeleri ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını tebrik ederek, kapattı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir