Cyberpunk 2077 Fiyatı Ne Kadar?

Merakla beklenen Cyberpunk 2077’nin performans testleri tamamlandı. İşte oyun hakkında en çok merak edilen sorular ve oyunun fiyatı…

Cyberpunk 2077’nin Konusu Nedir?

Cyberpunk 2077’nin konusu adından da anlaşılacağı üzere 2077 yılındaki bir gelecekte geçiyor. Sınıf farklarının belirgin şekilde bulunduğu bu dünyada gece hayatına önemin fazla verildiği 6 farklı yaşam bölgesi bulunmakta. Fakir kesim yıkık dökük yerlerde çok kalabalık şekilde yaşarken, zengin kesim havalı ve yüksek binalarda yaşamını devam ettirmekte.

Cyberpunk 2077 hikayesi ile ilgili detayları sayfa sonunda yer alan bölümden inceleyebilirsiniz. Şimdi oyun hakkında en çok merak edilen sorulara yanıt verelim. Cyberpunk 2077 ne zaman çıkacak? Cyberpunk 2077 fiyatı ne kadar?

Cyberpunk 2077 Ne Zaman Çıkacak?

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi 3.kez ertelendikten sonra 10 Aralık 2020 olarak kesinlik kazandı. Daha önceki ertelemelerden sonraki açıklamalarda; bilgisayar üzerinde oynanış ve optimizasyon sorunu olmadığını sadece Xbox ve Play Station 4 üzerinde hataların olduğunu belirtmişti.

Son yapılan ertelemenin açıklaması: “Oyunumuz Gold statüsüne ulaştı. Tüm platformlarda oynanış ve optimizasyon sorunumuz kalmadı. Sadece Xbox ve Play Station 4 için optimizasyon ayarları yapmamız gerekmektedir.”

Cyberpunk 2077 Fiyatı Ne Kadar?

CD Projekt Red’in yaptığı oyun olan Cyberpunk 2077 bütçesinin son harcamalarıyla birlikte 314 milyon dolar baremine ulaşacağı ön görülüyor. Oyuncuların büyük bir çoğunluğu da bu kadar uzun süredir geliştirilip büyük bir bütçe ile çıkan oyunun fiyatını merak ediyor.

Steam üzerinden ön sipariş alımları 249 TL olarak gözükmekle birlikte birçok farklı kaynaktan alınan duyumlara göre oyun satışa çıktığında zamlanmış yeni bir fiyat üzerinden olacağı yönünde. Eğer herhangi bir zam söz konusu olmazsa Cyberpunk 2077 fiyatı 249 TL.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Bu kadar büyük bütçeli ve oyun içi limitlerin neredeyse sınırsız olmasından dolayı Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri birçok oyuncu tarafından merak ediliyor. Cd Project Red in Steam üzerinden duyurduğu açıklamalara göre minimum düzeyde Cyberpunk 2077 sistem gereksinimleri:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi
 • Windows 7 veya 10 işletim sistemi
 • İntel Core i5-3570k ya da AMD FX-8310
 • 8 gb ram
 • Nvidıa GeForge GTX 780 ya da AMD Radeon RX 470
 • DirextX 12 sürümü
 • 70 gb depolama alanı (SSD Önerilir)

Cyberpunk 2077’yi verimli bir şekilde oynayabilmek için önerilen sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

 • 64-bit işletim sistemi
 • Windows10 işletim sistemi
 • İntel Core i7-4790 ya da AMD Ryzen 3 3200G
 • 12 gb ram
 • Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon R9 Fury
 • DirextX 12 sürümü
 • 70 gb depolama alanı

Cyberpunk 2077 Hikayesi

Cyberpunk 2077’nin hikayesine gelecek olursak karakterimiz cinsiyet ayırtmaksınız yani vücut parçalarımız ve sesimiz her ne olursa olsun oyundaki herkes bize Vi diye sesleniyor. Gece yaşantısının çok farklı olduğu şehrimizin 6 bölgesi bulunmakta her bölgenin kendine özgü yaşayış biçimleri ve tehlikeleri bulunmakta. Karakterimiz Vi bu 6 farklı bölgeden Watson adındaki bölgede yaşamakta.

Bu bölge kalabalık sokaklar ve Japon tarzındaki yapılarıyla oyuncuya tamamıyla farklı bir dünyaya giriş bileti sunuyor. Oyunun içerisinde zenginlerin bölgesine gidip gezebilir, isterseniz çetelerin bulunduğu yerlere gidip aksiyon arayabilirsiniz. Ya da tüm şehir hayatından uzaklaşıp şehrin dışındaki çorak arazilerde kendi başınıza gezinebilirsiniz ta ki haydutlar sizi bulana kadar.

Oyun İçi 3 Farklı Seçenek

Oyuna başlarken karşımıza 3 farklı seçenek çıkıyor. Bunlardan birincisi Nomad’i seçerek araç kullanmayı sevip şehrin yaşatışından uzak durmak isteyenler için silah ve yasaklı bazı malzemelerini taşıyan biri olabilirsiniz.

İkinci olarak Street Kid seçeneğini seçerek hem çetelerle bazı sürtüşmeler yaşayıp, hem de şehir hayatında aktif olarak kalabilirsiniz. Gece yaşantısının arkasında yaşanan olaylara tanıklık etmek için çok güzel bir seçenek.

Üçüncü olarak Corpo’yu seçerek şehrin üt katmanlarında bulunan kişilere hizmet edebilirsiniz. Biraz sıkıcı bir iş olarak görünse bile normal insanların girmeye yetkisinin olmadığı birçok yere girebilirsiniz.

Yetenek ağacı siz nereye doğru gelişmek isterseniz isteyin size çok geniş bir yelpaze sunuyor. İster bir sokak dövüşçüsü olabilir isterseniz hackleme yeteneğinizi geliştirip araç ve daha başka bir sürü şeyi (insanların zihnine girip anılarına ulaşmak dahil) hackleyebilirsiniz. Silah kullanma becerilerinizi geliştirip nişancılık konusunda da diğer herkesten avantajlı olmanız da söz konusu.

Oyunun içerisinde vücudumuzu geliştirmek için sibernetik protez satan Ripper Doc adında doktorlar bulunmakta. Bu protezler daha önce fragmanlarda görmüş olduğumuz mantis bıçaklarından rakibimizi ikiye bölen fiber optik kementlere kadar birçok şeyi barındırıyor.

Cyberpunk 2077 Silahları

Silah konusunda Cyberpunk 2077 bizim beklentilerimizi hiç düşürmüyor. 3 farklı kategoride bulunan silahlar sırasıyla şöyle;

 • Power Weapons: Sekerek hasara yol açan silah türü.
 • Tech Weapons: Sert Yüzeylere zırhlara karşı kullanacağımız bir silah türü.
 • Smart Weapons Düşmanların bulunduğu yere göre havada yön değiştiren mermilerin bulunduğu bir silah türüdür.

Artık neredeyse her oyunda olduğu gibi Cyberpunk 2077’de de silahların nadirlik sınıflandırılması mevcut. Bu silahlara sahip olmak için yapacağınız şeyler size kalmış. İsterseniz görevleri yapabilir ya da isterseniz bu silahlara sahip olan npcleri öldürebilirsiniz. Uzun lafın kısası şehir yaşantısı ya da bir gezgin olarak hayat sürmeniz yalnızca sizin yaşam isteğinize göre şekillenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir