Dokunmatik Telefonlarda Soğuk Hava Koşullarında Kullanımı Kolaylaştırmak İçin Geliştirilen Akıllı Eldiven

Kış aylarında cep telefonu kullanımı ciddi ölçüde zorlaşıyor. Özellikle günün çoğunu dışarıda geçiren insanlar için yaşanan olumsuz hava şartları ellerde büyük sorun yaratıyor.

Hayatın hemen her yerinde insanların elinden düşmeyen cep telefonları, bu aylarda eldiven giyip  kullananlar için de ayrı bir sorun oluşturuyor. Bu hava koşullarında standart eldivenlerin dokunmatik telefonlara temas etmemesinden dolayı eldiveni çıkarıp işni gördükten sonra tekrar takmak zorunda kalıyor.

Eskişehir’in Siloünü adlı bir Sokağındaki bir bijuteri mağazasında satışa çıkan akıllı eldivenler müşteriler tarafından büyük ilgi görürken hayatlarını da büyük ölçüde kolaylaştırıyor.

Fiyatı 15-20 lira olan bu eldiven ile insanlar dokunmatik tablet, telefonlarda işlerini eldivenlerini çıkarmadan halledebiliyor.

Konuyla ilgili konuşan mağaza Satış Sorumlusu Ümmühan Uzunoğlu bu eldivenlerin hem soğuktan koruduğunu hem de açık havada bulunanların hayatını kolaylaştırdığını söyledi. Uzunoğlu, ‘’Başparmak ve işaret parmağına yerleştirilen özel dokular ile telefonla temas sağlanıyor. Eldivenler takıldığında telefona normal parmak hissi veriliyor.’’ sözlerini kullandı.

 

Editör:Yunus Nurullah OMAÇ

info@mobilteknoport.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir