DÜNYANIN EN İNCE HP BİLGİSAYARI TÜRKİYE’DE

HP Türkiye Genel Müdürü, dünyanın en ince bilgisayarının HP tarafından üretildiğini açıkladı. Basın toplantısında tanıtılan dünyanın en ince HP bilgisayarı şimdiden birçok kişinin ilgi odağı oldu. hp.com.tr adresinden ve HP Türkiye yetkililerinden elde edilen bilgilerin detayları mobilteknoport.com’da…

HP BİLGİSAYAR ‘EN İNCE’ UNVANINI KAZANDI

HP Türkiye bölgesi Genel Müdürü Filiz Akdede, dizüstü bilgisayar teknolojisi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Akdede, ödüllü Spectre 360 cihazından elde edilen deneyimlere dayanarak dizüstü teknolojisinin yeniden keşfedilmesini için HP firmasının çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

hp.com.tr adresinden de elde edilen bilgilere göre HP markasının yeni tasarımı Spectre 13, dünyanın en ince bilgisayarı unvanını kazandı. Şimdiye kadar ki üretilen en ince Ultrabook olarak lanse edilen lüks tasarım, yapılan basın toplantısıyla birlikte görücüye çıkarıldı.

Fransa’nın Versay kentinde tanıtılan hp bilgisayar birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Çünkü HP Türkiye yetkililerinin de belirttiği gibi Spectre 13 HP bilgisayar hem unvanı hem de yüksek performansıyla kalitesinden ödün vermiyor. Peki, dünyanın en ince Ultrabook’u olan cihazın fiyatı ve özellikleri nedir?

HP TÜRKİYE FİYATI NEDİR?

HP Türkiye Fiyatı Nedir
HP Türkiye Fiyatı Nedir

Bilgisayar sektörünün lider markalarından HP, neredeyse akıllı cep telefonlarıyla aynı kasa kalınlığına sahip olan Spectre 13 modelini üreterek herkesi şaşırttı. Firmanın yeni tasarımı sadece inceliğiyle değil şıklığı ve yenilikçi görünümüyle de göz kamaştırıyor. Cihazın kasa kalınlığı sadece 10.4 mm. Zaten bu özelliğiyle hp bilgisayar, dünyanın en ince Ultrabook’u olmayı başardı. Bu konunun önceki lideri Macbook Air’dı.

hp.com.tr adresinden elde edilen bilgilere göre dünyanın en ince HP bilgisayarı Haziran ayında satışa çıkacak. HP meraklılarına şu müjdeyi verebiliriz: Dünyanın en ince bilgisayarı için Harvey Nichols’ta ön siparişler alınmaya başladı. Peki, piyasadaki fiyatlar nasıl?

Birinci sınıf malzemesiyle kalitesinden ödün vermeyen HP, Spectre 13 fiyatıyla orta segment hp bilgisayar alıcılarına hitap etmiyor. Çünkü hp.com.tr adresinde belirtilen hp bilgisayar fiyatı 6.499 TL. Elmas ve altın kaplı versiyonları bulunan model hem yüksek performans hem de şık tasarım isteyen HP alıcılarına hitap ediyor.

HP BİLGİSAYARI SPECTRE 13’ÜN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

HP bilgisayar Spectre 13’ün teknik özelliklerine bakıldığında 13.3 inç büyüklüğünde full HD ekran, 8 GB RAM, 256 GB ve 512 GB SSD depolama birimi ve 3 adet USB Type-C girişi olduğu görülüyor.

HP, cihazda kullanılan pil hakkında detaylı bilgi vermese de 9.5 saate kadar pil süresi sunduğunu belirtiyor. Amerika merkezli şirket hp.com.tr adresinde, dünyanın en ince hp bilgisayarı unvanını alan cihazın 22 Mayıs’tan itibaren satışa sunulacağını açıkladı.

BURCU SAĞLIK

MTP Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir