Dünyayı Ele Geçirebilecek 5 Robot! Dünyanın En İyi Robotları

Dünyanın en iyi robotları hangileri diye daha önce düşündünüz mü? Muhtemelen hepiniz Matrix veya Terminator gibi bilim kurgu filmlerini önceden izlediniz. Hatta Star Wars, Battlestar Galactica gibi filmlerde de son derece tehlikeli, en gelişmiş robotlara tanık olduk.

Dünyanın En İyi Robotları

Bildiğiniz gibi gerçek hayatta da robotlar var ve aktif olarak kullanılıyorlar. Her ne kadar filmlerdeki gibi olmasalar da, daha önce hiç robotların tehlikeli olabileceğini, hatta dünyayı ele geçirebileceğini düşündünüz mü?

Dünyayı Ele Geçirebilecek 10 Robot!

Bunlardan birisi ‘Et Yiyen Sinek Yakalayıcı’. İngiltereli tasarımcılar James Auger ve Jimmy Loizeau tarafından geliştirilen robotun amacı robotik kollarıyla avını yakalayıp yok etmek. Şimdilik sadece et yiyor fakat ya gelecekte?dünyanın en iyi robotlarıPeki damarlarınızın içine kadar girebilen MicroBot’a ne dersiniz? MicroBot adlı bu minik mekanizma, bilim kurgu romanlarından fırlamış gibi duruyor. Amacı tıbbi olsa da, kötü niyetli kullanımında neler yapabileceğini hiç düşündünüz mü?en iyi robotlarEn iyi robotlar, daha doğrusu en gelişmiş robotlar kategorisinde Morgui de bulunuyor. Neyse ki bu robotun bedeni yok ve sadece kafadan oluşuyor. Reading Universitesi bilim adamları tarafından icat edilen Morgui, beden dilini, mimikleri taklit edebiliyor, radar ve ultrasonik görevi görüyor. Ciddi bir yapay zekaya sahip olan Morgui, neyse ki hareket edemiyor ve hiçbirimizi öldüremez!en gelişmiş robotlar

Battlestar Galactica serisindeki en gelişmiş robotları hatırlıyor musunuz? Japonlar tarafından icat edilen HRP-4C modeli de oldukça ilginç ve aynı bir insan gibi. Henüz ‘kusursuzluğa’ erişmese de, dünyanın en iyi robotları arasında kendisine de sayabiliriz. Peki ya ileride kendisini geliştirip kötü şeyler yaparsa?

En gelişmiş robotlar ordu teknolojilerinde de kullanılıyor ve şüphesiz bunlardan birisi de insansız hava uçakları. Ron Arkin tarafından icat edilen katil drone ise çok daha zeki ve ne zaman ateş edip, ne zaman ateş etmeyeceğine siz karar veriyorsunuz. Yani tek bir insanın kararlarıyla binlerce insan ölebilir.en gelişmiş robotlar

En gelişmiş robotlar kategorisinde ilk aklımıza gelenler bunlar. Tabii ki belki daha akıllı robotlar da var ama insanlık için tehlike yaratacak kapasitede değiller. Hatırlarsanız, Terminator serisinde T-1000 robotu vardı ve hepimizin çocukluğunda büyük yer kaplıyor. Sizce bu robotlardan hangisi yeni T-1000 olmaya aday? Sizce dünyanın en iyi robotları hangileri?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir