e posta Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte iletişim yöntemleri de değişmeye başlamıştır. Özellikle e posta ya da e mail adı verilen hizmet sayesinde önemli belgeler elektronik posta yoluyla gönderilmeye başlandı. Bu da zaman konusunda kazanç sağlamıştır. Bu noktada e posta şifremi unuttum sorusu gündeme gelmektedir. Birçok konuda şifre belirleyen kişiler zaman zaman bazı şifrelerini unuturlar. Önemli belge ya da iletişim geçmişinin yer aldığı e postalarda şifrenizi unuttuğunuzda bazı yöntemleri kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

e posta şifremi unuttum

E Posta Şifremi Unuttum Değiştirmek İstiyorum

Popüler mail servisi sağlayıcıları Gmail, Hotmail, Outlook, Yahoo ya da diğer servis sağlayıcılarını kullanarak mail adresi almak için kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sırasında belirlediğiniz şifre kombinasyonunu aklınızda tutmanız önemlidir. Yine de bazı dönemlerde bu şifreler unutulmaktadır. Bu durumda izleyebileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. E posta şifremi unuttum konusu önemli bir konudur ve her adıma dikkat edilmelidir.

Popüler mail sağlayıcısı Hotmail giriş konusunda şifrenizi unuttuğunuzda şifre sıfırla kısmına girmeniz gerekmektedir. Hotmail giriş konusunda öne çıkan şifremi sıfırla kısmında Microsoft hesabınızla ilgili bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru girmeniz durumunda kayıt esnasında verdiğiniz 2. e mail adresi istenmektedir. Bunu girdiğinizde ve verdiğiniz diğer e posta adresine giriş yaparak güvenlik kodunu girmeniz durumunda şifrenizi yenilemeniz için bağlantı gönderilecektir. Bu bağlantıyı tıklayarak yeni şifre belirleyebilirsiniz ve yeni şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Tüm E Posta Adresleri İçin Çözüm

Hotmail giriş konusunda sunulan e posta şifremi unuttum konusu bütün mail uzantıları için geçerlidir. Kayıt esnasında verdiğiniz 2. e mail adresinin yanı sıra telefon numaranızı doğru vermeniz durumunda telefonunuza da bilgi SMS’i gönderilecektir. Eğer diğer e posta adresini hatırlamıyorsanız ya da onun da şifre kombinasyonunu unuttuysanız size gönderilecek formu doğru bilgilerle doldurmanız durumunda da mail adresinize kavuşabilirsiniz. Ancak bu yöntem oldukça uzundur. En kolay yol diğer e posta adresinizi kullanarak giriş yapmanızdır.

 E posta şifremi unuttum ya da Hotmail giriş konusunu çözüme kavuşturmak bu kadar basittir. Siz de e mail adresinizin şifresini unuttuğunuzda ve önemli belgeler mail adresinizde yer alıyorsa hesabınızı kurtarma yolunu tercih etmelisiniz. Böylece mail adresinize kısa yoldan tekrar kavuşabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir