Eğitimci-yazar Vakkasoğlu Ramazan Medeniyetini Anlattı

Adıyaman Belediyesi’nin Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları adlı Ramazan etkinlikleri kapsamında Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu Adıyamanlılar’la buluştu.

Eğitimci-yazar Vakkasoğlu Ramazan Medeniyetini Anlattı

Adıyaman Belediyesi’nin Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları adlı Ramazan etkinlikleri kapsamında Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu Adıyamanlılar’la buluştu.

Demokrasi Parkı’nda her akşam teravih namazı sonrası düzenlenen Ramazan etkinlikleri kapsamında Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Ramazan Medeniyeti” konusu üzerine Adıyamanlılarla sohbet etti. Düzenlenen sohbete Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürü Savaş Bütün ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vakkasoğlu, “Ramazan medeniyetinden nasiplendiysek eşimize, çocuklarımıza, ailemize, yakınlarımıza gönlümüzü daha çok açacağız. Kul hakkına girmeyeceğiz. Bütün ibadetlerin sonucu güzel ahlaktır. Anne- babalarınızın kıymetini bilin. Büyükleri de kitap gibi okumalı. Bir babanın evladına duası peygamberin ümmetine duası kadar kıymetlidir. Ramazan medeniyetinde evlatlarımıza sevgiyi öğreteceğiz. Allah bizi sevgiyle yarattı. Sevgiyi verelim, paylaşalım ki çoğalsın. Sevginin cimrisi olmayalım. Bu sevgi evde başlar. Ramazan ayı da bunu paylaşmamıza vesile olsun. Gönlün sevdası, gıdası şefkattir. Ramazan ayında küskün olduğunuz kim varsa dostluk elini uzatacaksınız. Dostluğunuzu uzatacaksınız. İlk uzanan bağış eli, barış eli, af eli sizin eliniz olacak. Ramazan ayı yakınlarımız dışında da bütün insanları düşündüren, hepsini dert ettiren bir gönül verir bize. Hz Muhammed ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim diyor. İbadetlerin sonunda varacağımız yer, duracağımız nokta güzel ahlak. Güzel ahlak var mı iyi Müslümansın. İyi insansan, iyi Müslümansın zaten. Ama o güzel ahlak yoksa o kıldığın namazı gözden geçir. Tuttuğun oruca dikkat et, hakiki hale getir” diye konuştu.

Sohbet sonrası Vehbi Vakkasoğlu’na, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu tarafından teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ