Ekran Değişim Fiyatları | Akıllı Telefonlarda Ekran Değişimi

Gündelik hayatımızın değişilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonlara her yeni gün farklı teknolojiler eklense de, bir noktada geriye gidildiği açık. Eski cep telefonları oldukça dayanıklıyken günümüz cihazlarında aynı şeyi söyleyemiyoruz.

Hatta efsane model Nokia 3310 gibi cihazlar için ‘üstünden tank geçse bir şey olmaz’ deniliyordu. Oysa yeni akıllı telefonlarda maalesef çabuk kırılma sorunları görülüyor ve kendimizi ekran değişimi yaparken buluyoruz.

Her ne kadar Corning Gorilla Glass gibi teknolojilerle ekranlar çizilme ve kırılmalara karşı bir nebze dayanıklı hale gelse de, yine de ciddi hasar durumlarında ekranlar tuzla buz olabiliyor ve karşımıza yüksek ekran değişim ücretleri çıkarabiliyorlar. Biz de bu yazıda ekran değişim fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ekran Değişimi

Elbette net konuşmak imkansız çünkü ekran değişim fiyatları markaları bırakın, modellere göre dahi ciddi değişim gösteriyor. Aslında sanılanın aksine, eski olan ve piyasada bulunmayan telefonlar için ekran değişimi çok daha maliyetli bir iş. Buna rağmen, belli başlı marka ve modeller için ‘sabit’ diyebileceğimiz ekran değişim ücretleri söz konusu. Örneğin, HTC One M9’un ekranı kırılırsa, yaklaşık 350 TL ödemek zorundasınız fakat bu cihaz HTC 10 olursa, rakam 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Ekran Değişim Fiyatları

LG cephesine baktığımızda akla ilk olarak firmanın son amiral gemisi LG G5 geliyor ve bu telefonun ekran değişimi yaklaşık 550 TL tutuyor. LG G4’te ise rakam daha düşük ve yaklaşık 300-350 TL aralığında. Sony telefonlarda, Xperia Z5 veya üstü cihazlar için ekran değişim ücretleri arayışındaysanız, rakam daha da artıyor. Zira bildiğiniz gibi Sony telefonlar oldukça pahalı ve malzemeleri de buna yansıyor. Xperia Z5 üstü telefonlar için ekran değiştirirken yaklaşık 800 TL’yi gözden çıkarmaya hazır olun.

Samsung’un Galaxy S7 Edge modeli oldukça tuttu fakat ekran değişim fiyatları da bir o kadar pahalı ve 1250 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Normal Galaxy S7’de ise bu miktar 750 TL dolaylarında. Eğer Note 5 kullanıyorsanız da, 1000 TL gibi bir para ödemeniz gerekiyor. Gelelim en merak edilen telefona, Apple iPhone’a. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus kullanıcısıysanız, en azından 1000-1300 TL civarında bir parayı gözden çıkarın. 6S Plus modellerinde ise rakam 700 TL’ye kadar düşmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir