Emniyet Pazarı Andırıyor!

İstanbul ve Mersin’de yapılan operasyonların ardından ortaya çıkan görüntü herkesi şaşkına çevirdi.

Emniyet Pazarı Andırıyor!

İstanbul’da polisin, Mersin’de jandarmanın gerçekleştirdiği hırsızlık operasyonları sonrası ortaya çıkan görüntüler, şaşkınlık yarattı. Operasyonda ele geçirilen hırsızlık malzemeleri, pazar yerini aratmadı.

29878340.jpg

İstanbul’da girdikleri işyeri ve evlerden önlerine geleni çalan hızsızlık çetesi üyesi 27 şüpheli, 760 polisin katıldığı operasyon sonucu gözaltına alındı.  44 adrese yapılan eş zamanlı baskında ele geçirilen çalıntı malzemelerin görüntüsü kermesi aratmadı.

29878308.jpg

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri 44 farklı adrese yapılan eş zamanlı olarak yapılan baskınlarda binlerce çalıntı malzeme ve eşya ele geçirdi.

29878330.jpg

Her türlü hırsızlık olayını gerçekleştiren çete üyelerinin adreslerinde bin 500 adet çalıntı elbise, 426 adet çalıntı spor ayakkabı, 13 adet tilki derisi, 26 koli ayakkabı, iki adet av tüfeği ve elektronik eşyalar başta olmak üzere çok sayıda eşya bulundu.

29878319.jpg

Çevik Kuvvet, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narkotik, Özel Harekat, Güven Timleri, Asayiş ve Kaçakçılık Şubeleri’nin katıldığı operasyonda toplam 27 çete üyesi gözaltına alındı.

29878328.jpg

Altı aydır teknik ve fiziki takiple izlenen zanlıların İstanbul genelinde 63 farklı hırsızlık olayı gerçekleştirdikleri tespit edildi. Zanlılar Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

29878339.jpg

Çalıntı eşyalar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilendi. Kermesi andıran sergide; ayakkabıdan kot pantolona; bakır süs eşyalarından elektronik eşyalara, kol saatinden kahve fincanına kadar çok sayıda çalıntı malzeme dikkat çekti.

Mut’ta hırsızlık şebekesi çökertildi

Mersin’in Mut İlçesi’nde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda hırsızlık şebekesi çökertildi.

Mut ilçe merkezi ile mahalleye dönüştürülen köylerle, Karaman’ın Ermenek İlçesi’ne bağlı köylerde meydana gelen hırsızlık olayını araştıran jandarma ekipleri uzun bir takibin ardından operasyon düzenledi.

Olaylarla ilgisi olduğu belirlenen 7 kişi gözaltına alındı, bu kişilerin evlerinde yapılan aramada, çok sayıda çalıntı eşya, iş aletleri, tabanca, av tüfeği, elektrik trafo kablosu, ele geçirildi. Olaylarda kullanılan 2 araç, 3 sahte plaka, kablo makaslara el konuldu. Olayla ilgili gözaltına alının şüphelilerden A.S. , K.P. ve M.T. tutuklanırken diğerleri serbest bırakıldı.

Mut ve Karaman’ın Ermenek İlçesinden çalındığı belirlenen malzemelerin sahiplerine teslim edildiği bildirildi.

DHA & İHA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ