En iyi Pingleme Siteleri

Mobil teknoloji haberleri alanında hizmet veren sitemiz, internet sektöründe çok popüler olan pingleme konusuyla ilgili araştırma yaptı. Bu araştırmanın neticesinde hem pingleme nedir bilmeyenlere yardımcı olmayı, hem de en iyi pingleme sitelerini öğrenmek isteyenlere kılavuz olmayı hedefledi. Güncel en iyi pingleme siteleri yazımızın devamında yer almaktadır…

Pingleme Nedir?

Bir web sayfanızın olduğunu varsayalım ve bunu Google gibi arama motorlarına bildirmeniz lazım. Yani insanlar arama motoruna yazdığında sizin sayfanızın adının çıkması. Bunun için pingleme yapılır yani kısaca sayfanız pingleme sistemine ben sayfam üzerinde bir güncelleme yaptım sizinde bunu analiz etmenizi istiyorum der gibi Google’a.

Pingleme Nasıl Çalışır?

Pingleme botlar halinde çalışır bu botlar arama motorlarına yönelerek işlemlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur bu botlar arama motorlarına sizin istediğinizi yönlendirir. Eğer doğru bir ping sitesiyle ya da sayfasıyla bu işi yaparsanız aslında ping atmak hiçte zor değildir, bunun yanı sıra güvenilir olmayan bir siteyle ping atarsanız tabiki işiniz zorlaşacaktır.

Bir söz vardır: herşeyin fazlası zarar diye pinglemenin fazlası da zarardır. Fazla pingleme yapıldığınızda siteniz spamlanabilir. Pingleme her zaman değil de sitenizde güncelleme yapıldığı zaman örneğin; iletişim bölümünde ya da farklı bir yerde güncelleme yapıldığında pinglenebilir.

En iyi Pingleme Siteleri Hangileri?

En iyi pingleme siteleri hangileri sorusuna yanıt vermeden önce şunu belirtmeliyiz ki; pingleme için güvenilir, dürüst, en güncel sayfalardan pingleme yapmanız çok önemlidir. Çünkü bazı pingleme sayfaları pingleme yaptığını bildirir fakat yapmaz. Aşağıda sizin için güncel ping siteleri paylaşıyorum.

Sitenizi sadece bir arama motoruyla pinglemeyin, yani sadece Google olarak kalmasın bu başka arama motorlarına da yönelerek pingleme yapabilirsiniz neden derseniz, düşünün çok güzel bir web sayfanız var fakat ziyaretçisi yok bu durumdan rahatsız olmaz mısınız ? O yüzden sadece bir arama motoruna bağlı kalmayın sayfanıza her yerden her adresten kişilerin gelmesi için bu yöntem oldukça işinize yarayacaktır. En iyi pingleme sitelerilerinin listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz…

Unutmayın siteniz ne kadar insanların karşısına çıkarsa o kadar ses getirir. Sadece bir arama motoru üzerinde kalırsanız bazı kişiler sitenize erişemeyebilir. Pingleme doğru uygun güncel bir şekilde arka arkaya yapılmadığı sürece işinize gerçekten çok yarayacaktır. Zaten arama motorunun olmazsa olmazıdır diyebiliriz.

Sitenize blogunuza eklediğiniz makale veya yazıların çok hızlı bir şekilde indexlenmesi veya arama motorlarına gönderilmesini istiyorsanız 2 seçeneğiniz var. Google webmaster tools tan linki kopyalayıp Google gibi getir demek veya pingleme siteleri ve servisleri kullanmak zorundasınız.

En iyi pingleme siteleri:

rpc.pingomatic.com

blogsearch.google.com/ping/RPC2

ping.feedburner.com

rpc.weblogs.com/RPC2

ping.blo.gs

blogpeople.net/servlet/weblogUpdates

xping.pubsub.com/ping

Mobil teknoloji haberleri alanındaki tüm gelişmelerden anında haberinizin olmasını isterseniz, MobilTeknoPort’u sosyal medyalar üzerinden de takip etmeyi ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir