En Pahalı iPhone İşte Bu Ülkelerde Satılıyor!

Mobil teknoloji haberleri sektöründe iPhone’un her ülkede farklı fiyatlar ile satışa sunulduğunu duymuşsunuzdur. Çünkü Apple, dünyanın birçok bölgesinde iPhone için farklı fiyat politikası uygulamaktadır. Peki, yaklaşık 100 bin dolara satılan en pahalı iphone hangi ülkelerde satılıyor ?

Mobil Teknoloji Haberleri Trendi En Pahalı iphone

Mobil teknoloji haberleri sektöründe sıkça duyduğumuz bir şey iPhone’un birçok ülkede farklı fiyatlarla raflarda yer alması… Fakat bazı ülkeler, iPhone’un en pahalı fiyat etiketi ile satıldığı yerler diyebiliriz. İşte en pahalı iphone alan o ülkeler…

Brezilya iphone fiyatı : 843 dolar

Kosta Rika iphone fiyatı : 852 dolar

Endonezya iphone fiyatı : 865 dolar

Norveç iphone fiyatı : 867 dolar

Bangladeş iphone fiyatı : 870 dolar

Guatemala iphone fiyatı : 889 dolar

Arjantin iphone fiyatı : 900 dolar

Dominik Cumhuriyeti iphone fiyatı : 965 dolar

Venezuela iphone fiyatı : 97 bin 813 dolar

Venezuela iphone fiyatının bu derece yüksek olmasının sebebi hiper enflasyon ile ülkedeki sabit dolar kuru diyebiliriz. Zaten bu nedenle de yurtdışından getirilen birçok cihazın fiyatı normal etiket fiyatının kat kat üzerinde değer buluyor. Mesela aynı sebepten dolayı ülkedeki bir hamburger, yurtdışından gelenler için 170 doları yani yaklaşık 620 Lirayı buluyor.

Apple’ın son aylarda Türkiye’deki en ucuz iphone fiyatı ise 645 dolar, yaklaşık 2 bin 400 TL. Ülkemizdeki en ucuz modeli iphone SE olarak biliniyor. Ayrıca Linio Teknoloji Fiyat Endeksi’ne göre ülkemiz 17. sırada yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir