Face Messenger İlk İstatistiklerini Paylaştı

Face messenger için Mayıs ayında f8 konferansı düzenleyerek bot devrimi başlatmıştı. Aradan geçen bir aylık süre sonunda facebook messenger için ilk istatistiklerini paylaştı. Aktarılan bilgilere göre messenger giriş üzerinde 11 binden fazla bot var. Sosyal medya devinin aktardığı bilgileri detaylı bir şekilde haberimizde raporladık…

Face Messenger API’ını Geliştirmeye Devam Ediyor!

Face messenger için geçtiğimiz Mayıs ayında bir konferans düzenleyerek bot devrimini başlattı. Sosyal medya devi geliştiricilere bot alt yapısını açtığı günden beri API’ını geliştirmeye ara vermeden devam ediyor. İlk olarak messenger giriş için geliştiricilere müşteri hizmetleri hesaplarıyla Facebook botlarına bağlanma imkanı verilmişti. Bu hizmet ile birlikte işletmeler, iletişime geçen müşterilerine olduğundan daha fazla kişiselleştirilmiş bot deneyimi sunabiliyor.

Bot devrimi başlatan sosyal medya devi aradan geçen bir ayın sonunda Facebook Messenger üzerinde ne kadar bot olduğunu ve bu botların kullanıcılara hangi kolaylıkları sağladığını paylaştı. Face messenger için aktarılan bilgilere göre 11 binden daha fazla bot bulunuyor. Peki, binlerce bot kullanıcılara ne gibi kolaylıklar sağlıyor?

Bot Devrimi Hangi Hizmetleri Başlattı?

Facebook messenger için bot devrimi başlattığından beri kullanıcılar birçok yeni özelliğe sahip oldu. Bunlardan ilki yukarıdaki başlıkta bahsettiğimiz, geliştiricilerin müşteri hizmetleri hesaplarıyla Facebook botlarına bağlanma özelliğiydi. Face messenger bot alt yapısına eklenen bir diğer yeni özellik ise mesaj içerikleriyle ilgili.

face messenger

Messenger giriş kullanan kişiler bot devrimi sayesinde video, GIF ve diğer medya çeşitlerini mesajların içerisine ekleyebiliyorlar. Kullanıcılar da facebook messenger botlarının geliştirilmesi için geliştiricilere yardımcı olabiliyorlar. Bunun yanı sıra bot devriminde henüz emekleme aşamasında olan Facebook messenger için bot puanlama sistemini devreye alıyor.

Bot puanlama sistemi tamamen face messenger için oluşturulmuş özel bir sistemdir. Bu sistem sayesinde puanlama yaparak, kullanıcıların geliştiricilere yardımcı olabilmesine imkan sağlanıyor. API’sını tüm hızıyla geliştirmeye devam eden Face messenger botları konusunda bakalım ne zaman emekleme aşamasını geçebilecek?

Kaçıranlar için Facebook Messenger ‘ın beta olarak indirilmeye başladığını hatırlatalım. Messenger giriş için tarayıcı olmadan mesajlaşmak isteyen kullanıcılar Facebook Messenger Videosu İnternete Sızdı haberini okuyabilirler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir