Facebook Arama Geçmişi Silme Resimli Anlatım

Facebook arama geçmişi silme ve arama geçmişini kapatma için takip etmeniz gereken adımları bu yazımızda sıraladık. Aşağıda yer alan adımları uygulayarak facebook arama geçmişi silme telefondan sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Adımları uygulayabilmeniz adına yazımız içerisinde facebook arama geçmişini sil için gerekli görselleri de paylaştık. Facebook arama geçmişi nasıl silinir konusunda herhangi bir sorunuz olursa sayfanın sonundaki yorum bölümüne bırakabilirsiniz…

Facebook Arama Geçmişi Silme

Facebook, hem bilgisayardan hem de telefonunuzdan yaptığınız arama işlemlerini kayıt altına alarak, arama geçmişi listesi oluşturmaktadır. Birçoğumuz bunun farkında ve bazı durumlarda sosyal medya devinin kaydettiği arama geçmişini silmek istiyoruz. Peki, facebook arama geçmişi silme için ne yapmamız gerekiyor? Facebook arama geçmişi nasıl silinir ? Ayrıca facebook arama geçmişini kapatma için ne yapılmalıdır?

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook’ta arakasında iz bırakmak istemeyenlerin ilk yapması gereken işlem sosyal medya devine giriş yapmak ve sağ üstte yer alan profil simgenize tıklamaktır.

facebook arama geçmişi silme

Facebook arama geçmişi silme için ikinci adım: hareketler dökümünü gör butonuna tıklamak. Bu buton, görselde de belirttiğimiz gibi kapak fotoğrafınızın sağ alt tarafında bulunmaktadır. Paylaştığınız fotoğraflardan yaptığınız yorumlara kadar birçok hareketiniz bu sayfada listelenmektedir. Hareketlerinizi tarih sırası ile görmeniz mümkün.

facebook arama geçmişini sil

Facebook arama geçmişini sil için 3.adım ise hareketler dökümünün sonunda yer alan ‘’yorumlar’’ seçeneğinin altındaki daha fazla butonuna tıklamaktır.

facebook arama geçmişi kapatma

Şimdi facebook arama geçmişini kapatma için aşağıdaki görselde işaretlediğimiz ara seçeneğine tıklayın.

facebook arama geçmişi sil

Açılan sayfada sağ üst köşede ‘’arama kayıtlarını sil’’ şeklinde bir düğme göreceksiniz. Bu düğmeye tıkladığınızda facebook arama geçmişi sil için karşınıza bir kutu gelecek. Bu kutudaki mavi renkli ‘’arama kayıtlarını sil’’ seçeneğine tıklayarak, facebook arama geçmişi silme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

facebook arama geçmişi nasıl silinir

Facebook arama geçmişi nasıl silinir sorusunun cevabı aslında bu kadar basittir. Ancak birçoğumuzun hareket dökümünü incelemeye vakti olmadığı için Facebook arama geçmişi kapatma bölümünün nerede olduğunu bilemiyoruz. Yukarıdaki adımları Facebook arama geçmişi silme telefondan ya da bilgisayardan uygulayabiliriz. Her ikisinde de kendiniz dahil olmak üzere bilgisayarınızı kullanan tüm kişiler arma geçmişinizi göremez. Facebook arama geçmişi sil konusunda anlayamadığınız yerler olursa yoruma bırakabilirsiniz. Sosyal medya haberleri için Mobilteknoport’u takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir