Facebook Canlı Yayın pc ‘den Nasıl Yapılır ?

Twitter ile kıyasıya bir rekabet içinde olan sosyal medya devi Facebook, uzun yıllardır canlı yayın eksikliğini hissediyordu. Her ne kadar çeşitli video ve fotoğraf medyaları yayınlanmasına izin verse de, geçtiğimiz aylara kadar Mark Zuckerberg’in dünyaca ünlü platformunda Facebook canlı yayın pc seçeneği mevcut değildi.

Facebook Canlı Yayın Aktifleştirme

Twitter’ın Periscope aracılığıyla canlı yayın sunması, oldukça popüler olup dünya çapında kullanılan bir uygulama hâline gelmesiyle birlikte Facebook da pastanın aslan payını rakibine bırakmamak amaçlı böyle bir mücadeleye girdi. Buna rağmen Facebook canlı yayın pc , mobil platformlardaki kadar kolay değil.  Her ne kadar iOS ve Android platformlarında Facebook canlı yayın aktifleştirme oldukça kolay olsa da, aynı durum masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar için söz konusu değil.

Facebook Canlı Yayın PC ‘den Nasıl Yapılır?

Facebook canlı yayın nasıl yapılır sorusunu soruyorsanız, izlemeniz gereken bazı adımlar var. Öncelikle Facebook canlı yayın pc ile ek programlara ve ayarlara ihtiyaç duyuyor. Yani cep telefonlarında olduğu gibi hızlıca yayına geçemiyorsunuz. Bunun için bilgisayarınıza Open Broadcaster Software adlı bir yazılımı indirip kurmanız gerekmekte. Programın ayarlarını doğru yaptığınız takdirde, Facebook canlı yayın aktifleştirme de gerçekleşecek.

Open Broadcaster Software programını bilgisayarınıza indirdikten sonra, yayın yapacağınız sayfa-grubu açın veya profilinize girin. Buradan yayınlama araçları sekmesini kullanarak, Canlı+ yazan butona tıklayın. Karşınıza Canlı Yayın Oluştur adlı bir ekran gelecek, buradaki sekmelere dokunmayın. Bu adımdan sonra Facebook canlı yayın nasıl yapılır sorunuza da yanıt bulacaksınız.

Ücretsiz olarak kullanılan Open Broadcaster Software programını açtıktan sonra, ayarlara girin ve oradan da kodlama seçeneğine basın. Burada karşınıza bir ekran çıkacak, orada en yüksek bithızını 2500 olarak girin. Facebook canlı yayın aktifleştirme için ardından bir alt sekmedeki yayın ayarlarına girin ve konum/yayın anahtarını oynat yazan kısma, Facebook canlı yayın pc ekranındaki URL ve akış anahtarlarını girin. Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık canlı yayın yapmaya hazırsınız. Tek yapmanız gereken kaydet tuşuna basmak.

Facebook canlı yayın aktifleştirme ile ilgili kapsamlı bilgi edinmek isterseniz tıklayınız.

Ayrıca unutmayın ki Facebook canlı yayın aktifleştirme işlemi yapmadan önce, her seferinde bu akış anahtarı düzenli olarak değişmekte ve Facebook canlı yayın pc ile yapacaksanız, düzenli olarak bu programı kullanıp ayarları girmeniz gerekmekte. Diğer sosyal medya haberlerini incelemek isterseniz tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir