Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme , dev mecra Facebook paylaşım sitesini bir daha kullanmayı düşünmeyenler için oluşturulmuş bir hizmettir. Mark Zuckerberg tarafından kurulan sosyal medya ağı Facebook, gün geçtikçe büyüyerek milyonlarca kullanıcıya ulaşmaktadır. Çeşitli sorunlar yaşayarak Facebook hesabını silmek isteyen kullanıcılar ise facebook kapatma işlemi yaparak, hesabını kalıcı olarak silebiliyorlar.

Teknoloji haberleri segmentinde zirve yapan mobilteknoport.com‘un bu haberinde facebook silme ile ilgili tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Facebook Hesap Silme Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Face silme konusunda bazı hususlara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Şayet bu önemli noktaları bilmeden facebook kapatma işlemi yaparsanız, çeşitli sebeplerden dolayı hesabınızı aktif edebilir, yeniden facebook silme ile uğraşabilir yada yöneticisi olduğunuz sayfa veya grupları silebilirsiniz. Bu nedenle facebook kapatma işlemi yapacak olan okuyucuların aşağıdaki maddelere dikkat etmesi gerekmektedir.

1 ) Facebook hesap silme talimatı verildikten sonra ilgi hesap 14 gün boyunca dondurulur.

2 ) Dondurulan hesap üzerinden 14 günlük süre zarfında facebook silme işlemini iptal edebilirsiniz.

3 ) Facebook kapatma işlemi ise 14. günün sonunda kalıcı olarak gerçekleşir.

4 ) Face hesabını kalıcı olarak silme işlemi yapanlar hesabını bir daha geri getiremez.

5 ) Sosyal paylaşım ağı Facebook’ta sayfa veya gruplarınız varsa ve bu toplulukların tek yöneticisi sizseniz, hesabınızı sildiğiniz an ilgili sayfa ve gruplar da silinecektir.

6 ) Hesabınız silindiği an profiliniz arkadaşlarınız tarafından görüntülenemez.

7 ) Face silme talimatından önce hesabınızdaki uygulamaları da silmeniz gerekmektedir. Bunun için uygulama ayarlarını açarak, uygulamaların yanlarında yer alan ”x” işaretini kullanabilirsiniz.

facebook hesap silme

Facebook Silme Linki

Facebook kapatma için dizüstü yada masaüstü bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yapınız. Ardından aşağıdaki facebook silme linkine tıklayarak, ”Hesabımı Sil” başlıklı sayfayı açınız. Gelen ekrandaki uyarıları dikkatlice okuyarak, ”Hesabımı Sil” butonuna tıklayınız.

FACEBOOK SİLME LİNKİ

Facebook hesap silme işlemi için son bir adım kaldı. Hesabımı Sil butonuna tıkladığınızda ”Hesabı Kalıcı Olarak Sil” başlıklı sayfa açılacaktır. Bu sayfada yer alan şifre bölümüne hesabınızın şifresini yazarak, sizden istenilen güvenlik sorusunu yanıtlayınız. Sayfanın alt kısmında bulunan ”Tamam” butonuna tıkladığınızda verdiğiniz yanıtlar doğru ise facebook silme işleminizi gerçekleşir.

İşte facebook kapatma işlemi bu kadar basit! Facebook Hesap Silme konusunda takıldığınız noktalar olursa yoruma bırakabilirsiniz.

  MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir