Facebook iş ilanları | Sosyal Medya Haberleri

‘Sarı sayfalar’ tanımını hemen hemen herkes bilir fakat teknoloji geliştikçe, artık bunlar da tarihin tozlu sayfalarında kalmaya başladı. Eskiden insanlar yazılı iletişim araçlarıyla veya farklı imkanlarla iş arıyorlardı fakat günümüzde işler, internet üzerinden aranıyor. Özellikle LinkedIN gibi platformların yaygınlaşmasıyla, insanlar sosyal medya haberleri takip edip, buralardan iş ararken, yeni platformlar da yaygınlaşmaya başlıyor. Artık Facebook iş ilanları da devreye girerken, rakiplerini tahtından etmeye hazırlanıyor.

Facebook iş ilanları

Bildiğiniz gibi, Facebook’ta var olan Sayfalar özelliğini 65 milyonun üzerinde firma kullanıyor ve artık insanlar web sitesi kurmak yerine, sosyal medya ağlarına yöneliyor. Bunların arasında başı Facebook çekerken, dolayısıyla Sayfalar’a düzenli olarak güncellemeler geliyor. Şimdi ise sosyal medya haberleri okurken göreceğiniz üzere, siteye yeni bir güncelleme geldi ve artık Facebook iş ilanları bizlerle olacak. Bu yeni teknoloji ile birlikte artık Facebook Sayfalar ’da bağlantı verebilecek, paylaşım yapabilecek ve yorum yapabileceksiniz, ek olarak artık ‘Başvuru’ seçeneği de bulunacak. Başvuru Yap seçeneğine basarak firmalara ulaşabilecek, mesajınızı Facebook Messenger üzerinden gönderebileceksiniz.

Facebook iş ilanları yeni bir kapı açarken, bunlara ek olarak sayfaların içinde iş ilanlarının bulunduğu bir liste de yer alacak. İşler adı altında geçen bu sekmede, o şirketin Facebook üzerinden paylaştığı açık iş pozisyonlarına erişebileceksiniz. Tabii bu teknoloji ne zaman Türkiye’ye de gelecek diye merak ediyorsunuzdur fakat maalesef şimdilik sadece ABD ve Kanada denenecek ülkeler arasında. Elbette bu ilgi çekici özellik, sadece iki ülkeyle sınırlı kalmayacak ve kademeli olarak diğer ülkelere de yayılacak. Her ne kadar Türkiye için Facebook’un bu özelliği ne zaman devreye sokacağı net olarak bilinmese de, muhtemelen yakın zamanda gelecektir çünkü Facebook’u en çok kullanan ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor.

Sonuç olarak, yayın hayatına sadece bir ‘sosyal ağ’ olarak başlayan Facebook, artık iş sahasında da boy gösterecek ve özellikle LinkedIn gibi popüler şirketleri karşısına alacak. Bundan sonra Facebook üzerinden eleman bulmak ve aynı zamanda iş başvurusunda bulunmak çok daha kolay olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir