Facebook Neden Açılmıyor?

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal ağı Facebook ile ilgili Facebook neden açılmıyor sorusu gündeme geldi. Facebook açılmıyor diye şikayette bulunan kullanıcı sayısı son 24 saatte giderek arttı. Facebooka giremiyorum diyen kullanıcılar için face giriş konusu önem kazandığı için BTK’dan önemli bir açıklama geldi. Haberimizde face giriş konusunda sorun yaşayan kullanıcılar için Facebook’a neden girilmediği yer almaktadır.

Facebook Neden Açılmıyor?

Facebook neden açılmıyor sorusunun ilk cevabı sayfanın zaman zaman bakım için belirli bir süreyle kapatılmasıdır. Ayrıca yaşanan terör saldırıları sonrasında bilgi kirliliğini engellemek için devlet tarafından da Facebook gibi sosyal medya sayfalarına erişim kısıtlanabilir ya da engellenebilir. Bu süre zarfında Facebook açılmıyor diyen kullanıcılar neden açılmadığı ile ilgili net bir bilgiye erişemiyor. Face giriş konusunda e mail adresini ve şifresini giren kullanıcılar sayfalarına girememe sorunuyla karşılaşabilirler. Facebooka giremiyorum ya da Facebook neden açılmıyor diye soran kullanıcıların sayısı son 24 saatte giderek arttı.

Facebook’a Giremiyorum. Facebook Engellendi mi? 

facebook neden açılmıyor

İstanbul’da yaşanan patlamaların ardından, sosyal medya hesabı Facebook’a erişimde sorun yaşayanlar ” facebook neden açılmıyor ” diye merak ediyorlar. Dev mecra Facebook ise neden erişim sağlanmadığı hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadı. Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu daha öncede ülkede yaşanan patlamalar sırasında sosyal medya hesaplarını engellediği için ilk akla gelen isim BTK olmuştu. Ancak gün içerisinde facebook açılmıyor diyen kullanıcıların sayısı arttıkça BTK’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu, facebooka giremiyorum diyen kullanıcıların sayısı giderek çoğalınca herhangi bir sosyal medya hesabına yönelik erişim engelleme kararı alınmadığını açıkladı. Facebook neden açılmıyor sorularıyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu sabah saatlerinde sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram’a ulaşılamadığına ilişkin haberler internet siteleri ile sosyal paylaşım sitelerinde yoğun olarak yer almıştır. Sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram’a yönelik olarak herhangi bir erişim engelleme kararı bulunmamaktadır. Facebook ve Instagram’a erişimin mümkün olmamasının bu paylaşım sitelerinden kaynaklandığı ve kısa süre sonra bu sitelere erişim sağlandığı görülmüştür.”

Facebook açılmıyor konusu ile ilgili Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu’nun açıklama yapması kullanıcıları daha da endişelendirdi. O halde facebook neden açılmıyor?

Erişim sorununun dev mecra Facebook’tan kaynaklandığı düşünülüyor. Face giriş işlemini yaparken sayfanın geç açılması yada açılmaması kendi sistemlerinden kaynaklanıyor olabilir. Eğer facebooka giremiyorum denilmesinin sebebi bu ise sorunun birkaç saat içerisinde çözülmesi bekleniyor. Facebook açılmıyor konusuna ilişkin kurum yada kuruluşlardan yeni bir açıklama gelirse, haberimizi yeniden güncelleyerek sizleri bilgilendireceğiz.

MTP Editörü 

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir