Facebook Profil Fotoğrafına Türk Bayrağı Nasıl Eklenir?

Dünyanın en popüler sosyal medya sayfası olan Facebook, en fazla kullanıcıya sahip olan sayfadır. Facebook, kullanıcılarına farklı imkanlar sunmaya ve gelişmeye devam etmektedir. Özellikle son dönemlerde Facebook profil fotoğrafına Türk bayrağı nasıl eklenir sorusu sıklıkla gündeme gelmekte. Bu nedenle haberimiz içerisinde Facebook profiline Türk bayrağı ekleme ile ilgili detayları sizlerle paylaştık.

Facebook Profil Fotoğrafına Türk Bayrağı Nasıl Eklenir?

200 Tane Ulusal Bayrak Seçeneği

Facebook, son yıllarda gerçekleşen terör ya da doğal afet gibi olaylardan sonra bazı ülkelerin bayraklarını eklemeye izin verdi. Son dönemde ise bu konuda önemli gelişmeler yaşanmış ve sayfa tarafından 200 tane ulusal bayrağı profil resmine eklememize izin verildi. Sosyal medya haberleri incelendiğinde kendine yer edinen bu konu kullanıcıların beğenisini çekti.

Facebook profiline Türk bayrağı ekleme konusunu gerçekleştirmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonrasında ‘Profil Resmini Değiştir’ kısmına gitmeniz gerekmektedir. Bu bölüme girdikten sonra sol üst köşedeki arama kısmını görebilirsiniz. Buraya eklemek istediğiniz bayrağın ülkesini yazmanız yeterli olacaktır.

Sosyal medya haberleri arasında son dönemlerde yer alan Facebook profil resmini bayraklı bir şekilde değiştirme konusunda sonraki aşamada arama kısmına ‘Turkey’ yazıyoruz. Sonraki aşamada karşımıza profil resmine bayrak eklenmiş şekilde ön izlemesini göreceksiniz. Burada gerekli ayarı yaptıktan sonra profil resmini ekleyebilirsiniz.

Facebook Profiline Türk Bayrağı Ekleme İçin Süreyi Belirleyebilirsiniz

En fazla kullanılan sosyal paylaşım sayfası olan Facebook profil fotoğrafına Türk bayrağı nasıl eklenir sorusunun yanıtı aslında oldukça basittir. Tüm işlemleri yaptıktan sonra sağ alt kısımda yer alan süre seçeneğini belirlemelisiniz. Burada belirleyeceğiniz süre zarfında profil resminizde Türk bayrağı yer alacaktır. Süreyi belirledikten sonra ‘Profil Resmini Kaydet’ kısmına tıklamanız gerekmektedir.

Facebook profiline Türk bayrağı ekleme konusundan başka tuttuğunuz takımın renklerini de ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra gerçekleşen terör saldırısı gibi olaylardan sonra saldırıya maruz kalan ülkelerin en bilinen görselleriyle destek sunma şansı sunulmaktadır. Ayrıca yine saldırıya maruz kalan ülkelerin renklerini profil resmine uygulama şansı sunulmaktadır.

Siz de Facebook profil resminizin tek düze kalmasını önlemek için çeşitli seçenekler arasında dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Farklı filtreler sayesinde profil resminize değişiklikler uygulayabilir ve canlandırabilirsiniz. Ayrıca kısa videolarınızı da profil resminin yerine ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir