Facebook Profilime Kim Baktı ?

Facebook profilime kim baktı sorusu, en eski Facebook efsanelerinden biri olsa da kullanıcıların hala en fazla merak ettiği konudur. Ancak kısa cevabı baştan vermek gerekir: profilime kim bakmış sorusuna verilen cevapların çeşitliliği oldukça fazla. Bunun nedeni ise sosyal ağ platformu Facebook’un güvenlik politikalarını her geçen gün geliştirmesidir.

Google’da çeşitli adımları izleyerek profilinizi kimlerin görüntülerini anlatan kılavuzları yazımızda paylaştık. Ayrıca facebook profilime kim baktı sorununa kesin çözüm olduğu iddia edilen uygulamalara da haberler sekmesinde yer verdik. İşte facebook profilime bakanlar sorusuna verilen yanıtlar…

Facebook Profilime Kim Baktı ?

Profilime kim bakmış sorusu her ne kadar son yılların en çok merak edilen konusu olsa da, başta belirttiğimiz gibi bu soruya verilen yanıtlar biraz karışık. Kimileri çeşitli uygulamalar ve kodlamalar ile Facebook profilime bakanlar sorusuna yanıt bulunabildiğini savunurken, kimileri profilinizi görüntüleyenleri öğrenmenin bir yolu olmadığını savunuyor.

Profil sayfanızı kimlerin ziyaret ettiğini öğrenebileceğinizi savunan uygulamaların başında ”Kim Baktı” uygulaması gelmektedir. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama ile takipçilerinizin sürekli olarak analiz edildiği ve facebook profilime bakanlar merakınızın giderildiği iddia ediliyor. Hatta daha derin analiz isteyen kullanıcılar için satın alma seçenekleri de sunuluyor. Uygulama hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.

Facebook profilime kim baktı” adlı uygulama ise profilinizle en çok etkileşim halinde olan kullanıcıları listeleyerek, en doğru veriyi sunduğunu iddia ediyor. En popüler sosyal ağ platformu olan Facebook, kendi kârı ve faydası için onu nasıl kullandığınızı takip ediyor olsa da bu bilgileri sizinle paylaşma gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Bu nedenle facebook profilime kim baktı uygulaması alınan verilerin sınırlı sayıda olduğunu belirterek, diğer üçüncü parti sağlayıcılarından da hesabınız ile ilgili bilgi aldığını iddia ediyor. Facebook profilime bakanlar merakınızı gidermek için bu uygulamayı denemek isterseniz tıklayınız.

facebook profilime kim baktı
facebook profilime kim baktı

PROFİLİME KİM BAKMIŞ UYGULAMASIZ

Facebook profilime bakanlar konusuna ilgi duyuyor fakat herhangi bir uygulama indirmek istemiyorsanız, bu sorunu kodlama ile çözebileceğinizi iddia edenlerde bulunuyor. Profilime kim baktı facebook için programsız çözüm şöyle anlatılıyor;

Hesap açıkken profilinize girip, boş bir kısma sağ tıklama yaparak Sayfa Kaynağını Görüntüle seçeneğini işaretleyiniz. Açılan sayfada ilk önce Ctrl + F tuşlarına basılır, ardından arama boşluğuna InitialChatFriendsList yazılır. Sonraki işlem alt kısımda çıkan rakamları kopyalayarak, www.facebook.com/buraya yazın ve adrese gidin.

Size profilime kim baktı hakkında çeşitli bilgiler sunacağını iddia eden bu tür kodlamaları denemeye değer mi diye sorarsanız, ”hayır” deriz. Çünkü Facebook kendi kârı ve faydası için profilinize kimin kaç kere baktığını takip ediyor olsa bile bu bilgileri sizinle paylaşmak istemez. Bu nedenle kodlamaların yada uygulamaların verdiği bilgiler muhtemelen işinize yaramayacaktır. Peki, Facebook’ta hangi bilgileri görebiliriz?

FACEBOOK PROFİLİME BAKANLAR

Facebook profilime kim baktı konusunda net bir bilgi edinemeseniz de, sizin ve arkadaşlarınızın aktiviteleri hakkında ilgi çekici bilgiler edinebilirsiniz. Profilime kim bakmış hakkında size önerebileceğimiz en iyi uygulama, Wolfram Alpha gibi tanıdık bir yerin Facebook Analytics aracıdır.

Profilime kim baktı facebook analytics ile en çok beğenilen fotoğraf paylaşımlarınızdan arkadaşlarınızın ağ üzerindeki dağılımı gibi çeşitli bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Facebook profilime bakanlar hakkında bilgi almak için Analytics aracını kullanmak isterseniz, bilgilerinize erişmesine izin vermeniz gerekiyor.

Facebook İndir- Face Mobil İndirme Nasıl Yapılır? Öğrenmek için buraya tıklayın

4 Yorum “Facebook Profilime Kim Baktı ?
  1. Facebook profilime bakanlar konusunda benim de önerebileceğim araç Facebook Analytics. Wolfram Alpha’nın aracı olduğu için facebook profilime kim baktı merakı olanlar güvenerek kullanabilirler.

    1. Size katılıyorum Faruk Bey… Yazımda da belirttiğim gibi Profilime kim baktı facebook analytics ile favori olan fotoğraf paylaşımlarınızdan arkadaşlarınızın ağ üzerindeki dağılımı gibi çeşitli bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Profilime kim bakmış diye merak edenlerin bu aracı kullanması daha yararlı olabilir…

    1. Mert Bey siz değerli okuyucularımızın en güncel mobil dünya yeniliklerinden ve teknoloji haberlerinden anında haberdar olabilmesi için 7/24 mobilteknoport.com’da yayındayız. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir