Facebook’ta Videolu Profil Resminiz Olsun İster misiniz?

Geçtiğimiz günlerde Facebook tarafından tanıtılan videolu profil resmi sonunda Türk kullanıcılara da ulaştı. Siz de Facebook’ta profil resminiz yerine hareketli resim yani Facebook’ta videolu profil resmi olsun isterseniz detaylar haberimizde…

FACEBOOK’TA PROFİL RESMİ YERİNE VİDEO KOYABİLİRSİNİZ 

Facebook, kısa zaman önce profil fotoğrafımızın bulunduğu alana kısa videolar koyabileceğimiz bir fonksiyon oluşturmuştu. Sonunda Türk kullanıcılarına da ulaşan bu yenilik profilinizi ziyaret edenlere videolu bir görünüm sunmanızı sağlıyor.

Profil resmi yerine video koyma işlevi geçici olarak da kullanılabiliyor. Mesela doğum gününüzde hareketli profil resminizi mumları üflediğiniz anı gösteren bir animasyon şeklinde yapabiliyorsunuz. Üstelik bu klipler sadece profilinizi gezinen kullanıcılara gösterildiği için Facebook haber kaynağınız videolu görsellerle dolup taşmıyor.

Videolu profil resmini şimdilik sadece Apple cihazlarına sahip olanlar kullanabiliyor. Çünkü hareketli profil resmi yalnızca İOS uygulaması üzerinden kullanılabiliyor. Ayrıca Facebook’un üyelerine sunduğu bu yeni işlevin 7 saniye ile sınırlı olduğunu da belirtelim. Peki, Facebook’ta videolu profil resmi nasıl yapılır?

Facebook’ta Videolu Profil Resmi Nasıl Yapılır?

facebook'ta videolu profil resmi

Profil resmi yerine video koyma işlemi oldukça basit. Öncelikle İphone cihazınızdan Facebook uygulamasını açarak profilinizi görüntüleyin. Sonrasında ise profil fotoğrafınızın bulunduğu alanın sağ alt tarafında görünen kamera simgesine tıklayın. Buradan ”yeni bir profil videosu çek” yazan yere tıklayarak videonuzu yüklemeye başlayın.

Facebook’ta hareketli profil resminizi kaydetmek için ekranda bulunan büyük kırmızı düğmeye dokunmanız yeterli oluyor. Kayıt işlemi bittikten sonra ön izleme ekranı gelecektir. Oluşturduğunuz videolu profil resminizi beğendiyseniz bir sonraki adıma geçerek kaydet butonuna dokunan.

Artık Facebook’ta videolu bir profil resminiz var. Bu yeni işlevin Android kullanıcılarına da ulaşmasını merakla bekliyoruz. mobilteknoport.com anasayfasına ulaşmak için tıklayınız.

   MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir