Galaxy Note 7 Özellikleri Açıklandı|Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Teknoloji devi Samsung akıllı telefon piyasasındaki yatırımlarına hızla devam ediyor. Firma, bu piyasadaki hakimiyetini sürdürmek için yeni modellerini sergiliyor. Bu noktada Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak sorusu teknoloji kulislerini karıştırıyor. Ayrıca AnTuTu aracılığıyla ortaya çıkan Galaxy Note 7 özellikleri de dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Note serisinin son üyesi olacak Note 7 ile ilgili temel özellikler ortaya çıktı ancak Galaxy Note 7 fiyatı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Diğer taraftan gelen raporlara göre Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak sorusu da çözüme kavuştu. Teknoloji çevrelerinde ve serinin sıkı takipçilerinde heyecana neden olan Note serisinin son üyesi Galaxy Note özellikleri konusunu gelin birlikte inceleyelim…

Galaxy Note 7 Özellikleri Neler?

Galaxy Note 7 özellikleri teknik açıdan incelendiğinde özellikle işletim sistemi konusu dikkat çekiyor. Note 7 cihazında Qualcomm imzalkı Snapdragon 820 yer alacağı kesinleşti. Amiral gemi modellerde tercih edilen işlemci, hepimizin bildiği gibi önemli özelliklere sahip. Galaxy Note özellikleri konusuna ilk olarak 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile başlayalım. Tabi arttırılabilir hafıza desteği de bulunduğunu söylemeden geçmeyelim.

galaxy note 7 özellikleriSamsung’un Note serisinin tamamında olduğu gibi Samsung Galaxy Note 7 cihazında da Exynos işlemcili bir model gelecek. Bu modelde 3 GB RAM yer alacak. Bu nedenle Galaxy Note 7 fiyatı konusunda bu versiyonun daha düşük fiyata sahip olması bekleniyor. Galaxy Note özellikleri incelemeye alındığında, serinin genelinde olduğu gibi Quad HD çözünürlükte ekran tercih edildiği görülüyor. Bu ekran kullanıcılarına 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunuyor.

 

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan Geekbench test sonuçlarında işletim sistemi farklılığı ortada. Bu sonuçlara göre cihazda Android 7.0 Nougat işletim sistemi kullanılıyor. Ancak AnTuTu sonuçlarında cihazda Android 6.0.1 Marshmallow sürümü kullanılıyor. Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak diye soran kullanıcılar için popüler sızıntı kaynaklarından elde ettiğimiz bilgilere alt başlıkta yer verdik. Ancak Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak Türkiye’de diye meraklanan teknoloji severler, biraz daha beklemek zorunda kalacak çünkü test sonuçları ülkemizde satış için hazır olmadığını gösteriyor.

Galaxy Note 7 özellikleri arasında en fazla merak edilen konulardan biri de kamera konusu olmaktadır. İlk test sonuçlarına göre cihazın arka kısmında 13 MP çözünürlükte kamera kullanılacak. Cihazın ön kısmında ise 5 MP çözünürlüğünde kamera kullanılacak. Bu kameraların hangi özellikleri içerdiği ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Samsung Galaxy Note 7 Ne Zaman Çıkacak?

Galaxy Note 7 fiyatı gibi çıkış tarihi de netlik kazanmadı. Ancak özelliklere bakılarak amiral gemi modelleriyle kıyas edilebilir ve Galaxy Note 7 fiyatı için tahmininde bulunulabilir. Bu konuda detaylı bilgi almak istiyorsanız, sızıntılara göz atmak için tıklayınız.

Gelelim, Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak dedikodularına… Kullanıcılar serisin son modelini ellerine alabilmek için çok beklemeyecekler. Çünkü telefon bir aya kalmaz raflarda olacak! Elimize geçen raporlara göre Galaxy Note 7 özellikleri ve detayları tamamlandı.

Samsung Galaxy Note 7 cihazının 13 Ağustos tarihinde tanıtılması bekleniyor. Ayrıca cihazın tanıtımı için Unpacked etkinliğinin düzenlenecek olması da teknoloji kulislerinde hızla yayılıyor. Samsung Galaxy Note 7 ne zaman çıkacak diye merak edenlere, tanıtımdan sadece bir hafta sonra diyebiliriz. Çünkü sızıntılara göre 21 Ağustos tarihinde Note 7 dünya piyasalarında boy göstermeye başlayacak.

  MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir