Galaxy S8 mi LG G6 mı?

Mobil teknoloji haberleri son günlerde Samsung ile LG’nin rekabetiyle çalkalanırken, her iki markanın da 2016 yılında çıkardığı S7 ile G5 modelleri büyük ilgi çekmişti. Tabii ki bu kıyaslamada Galaxy S7 bir adım öndeydi fakat G5 de başarılı kamerasıyla dikkat çekiyordu. Şimdi ise mobil dünyanın nabzının atılacağı, mobil teknoloji fuarı MWC 2017’nin başlamasına çok az bir süre kaldı. Bu ay Barcelona’da büyük firmalar sahneye çıkacak hem Samsung Galaxy S8, hem de LG G6 resmen tanıtılacak.

Galaxy S8 mi LG G6 mı?

Bu soruya net yanıt vermek zor ama kararı size bırakacağız. Öncelikle elimizde tamamen net bilgiler yok ve pek çoğu söylentiden ibaret. Fakat kesin olarak bildiğimiz şeyler de var. Mesela, Galaxy S8’de son nesil Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipseti kullanılacakken, LG G6 bir önceki model olan Snapdragon 821’i tercih edecek. Mobil teknoloji konusunda bu oldukça önemli bir kararken, Samsung’un Galaxy S8 telefonu işlemcisiyle bir adım öne çıkıyor. Yani Galaxy S8 mi LG G6 mı sorusuna performansa önem verenler için S8 diyebiliriz.

Samsung, yeni akıllı telefonunun 6.2 inçlik modelinde 3500mAh, 5.8 inç modelinde ise 3000mAh batarya kullanacakken, aynı zamanda 4GB RAM ve 64GB dahili hafıza bekleniyor. LG’de ise ekran 5.7 inç boyutunda olacak ve muhtemelen de çıkartılamayan bir Li-On batarya kullanılacak. Batarya miktarı konusunda ise maalesef bilgimiz yok. Ayrıca LG G6’da muhtemelen 6GB RAM ve 64GB da dahili hafıza olacak. Tabii ki her iki telefonun da hafızaları microSD kart yardımıyla yükseltilebilecek.

Şimdilik Galaxy S8 mi LG G6 mı yener sorusuna net yanıt veremesek de, elimizdeki bilgiler her iki modelin de ‘kafa kafaya’ olduğunu gösteriyor. Bildiğiniz gibi Note 7 faciasından sonra Samsung büyük gerileme yaşamıştı ve bunu telafi etmek için var gücüyle Galaxy S8’e yüklenecek. LG ise hali hazırda durumundan memnun ve eleştiriler olsa da, genel olarak kitleler G5 modelinden memnun kalmıştı.

Aralarında ciddi farklar olacağını düşünmediğimiz bu iki beklenen amiral gemisi model, Şubat ayında MWC 2017’de resmen görücüye çıkacak. Şimdiye kadar bize de beklemek ve mobil teknoloji haberleri ile takipte kalmak düşüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir