Google Haritalar Özelliğinde Sansürlenen 10 Yer

Teknoloji devi Google, farklı alanlarda hizmet sunmaya devam diyor. Her geçen yıl daha da büyüyen firma, harita konusunda da dikkat çekici hizmetler sunmaktadır. Google haritalar özelliği incelendiğinde pek çok artı yanı olduğu görülse de, teknoloji haberleri dikkatle incelendiğinde Google tarafından bazı yerlerin sansürlendiği ortaya çıktı!

Google Haritalar Özelliğinde Stratejik Önem Taşıyan Yerler

Google, dünyanın en önemli teknoloji firmaları arasında yer almakta. Google’ın ücretsiz özellikleri arasında yer alan haritalar özelliği ise birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Tüm dünyaya kuşbakışı bakmayı sağlayan haritaların profesyonel versiyonu da mevcut. Fakat hemen her yerden anlık görüntü aktarımı sağlayan bu özellikle ilgili sansür konusu gündeme gelince, bu gelişme teknoloji haberleri sektörüne bomba gibi düştü!

Google tarafından bazı yerlerin sansürlendiği anlaşıldı. Buraların özellikle stratejik anlamda önem taşıyan yerler olduğu görülmektedir. Google’un sunduğu bu özellik, sadece stratejik önem taşıyan yerler için değil aynı zamanda özel olarak talep edilen yerler için de geçerli olmuştur. Herhangi bir sansür ibaresi bulunmamasına rağmen bazı yerlerin gösterilmediği aşikardır!

İşte Google Haritalar Özelliğinde Sansürlenen Yerler

Google’ın ücretsiz özellikleri arasında en fazla kullanılanlardan biri olan haritalar konusunda sansürlenen yerler belirlenmiştir. Buna göre Hollanda’da yer alan Kraliyet Konutu sansürlenmiştir. Sansürlenen yerler arasında Buffalo Niagara Uluslararası Havaalanı bulunmaktadır. Şili’de bulunan Tantauco Milli Parkı, ABD Güney Carolina’da yer alan Keowee Dam bölgesi de sansürlenen yerler arasında yer almaktadır…

teknoloji haberleri

Google haritalar özelliği tarafından sansürlenen yerler arasında yeri tam olarak belirlenemeyen bir Rus bölgesi de var. Bunun yanı sıra Japonya’da yer alan Minami Torishima Havaalanı, ABD’nin Utah eyaletinde bulunan Michael Aaf Binası, ABD New York’ta bulunan Cornell Üniversitesi Isı ve Güç Santrali, Irak’ta bulunan Babylon bölgesi ve Hollanda’da bulunan Vlissingen sansürlenmiştir.

Teknoloji haberleri arasında yer alan sansür haberi oldukça fazla dikkat çekti. Google haritalar özelliği içeriğinde yer alan sansürleri incelemek isterseniz, uygulamayı indirerek giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Google ücretsiz özellikleri arasında yer alan harita sayesinde farklı ülkeleri anlık olarak görebilir ya da ziyaret edeceğiniz yerler hakkında önceden bilgi sahibi olabileceğinizi de unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir