Google Play Store Açılmıyor

Google play store açılmıyor hatası her android kullanıcısının en az bir kere karşılaşmış olduğu bir sorundur. Çeşitli sebeplerden dolayı play store açılmıyor hatası oluşabilir ve uygulama çökebilir. Peki, google play store açılmıyor hatası ile karşılaştığımda ne yapmalıyım?

GOOGLE PLAY NEDEN AÇILMIYOR?

Play store açılmıyor hatası, android kullanıcılarının en yaygın problemidir. Bir uygulamayı indirirken google play‘in çökmesi gerçekten rahatsız edici olabiliyor. Android telefon kullanıcılarının google play‘i sorunsuz çalıştırabilmesi için bu yazımızda bazı önerilerde bulunduk. İşte google play neden açılmıyor sorusuna uzmanların tavsiyeleri…

Google Play Ön Belleğini Boşaltın

Play store açılmıyor sorununda çoğu zaman ön belleğin boşaltılması işe yarayabiliyor. Yeniden yükleme yapmaya gerek kalmadan, geri getirilebilen verileri geçici olarak hafızasında tutan bu depolama alanına Ayarlar menüsünden ulaşabilirsiniz.

Sırasıyla Ayarlar> Uygulamalar> Tümü seçeneklerine tıklayınız. Google play uygulamasını bulduktan sonra simgeye tıklayarak, ”ön belleği boşalt” butonuna basınız.

Google Play Store Açılmıyor Mu? Verileri Silin

Google play neden açılmıyor diye incelediğimizde, çok fazla miktarda kayıtlı bilgiden kaynaklı olabileceği ortaya çıkıyor. Bu nedenle Play Store uygulamasından verileri silmek, google play store açılmıyor sorununa çözüm olabilir.

Google play uygulamasını başlangıçtaki haline geri döndürecek olan bu seçeneğe Ayarlar> Uygulamalar> Tümü sekmesinden ulaşabilirsiniz. Google play uygulamasını bularak, ”verileri sil” butonuna bastığınızda play store açılmıyor problemini çözebilirsiniz.

google play store açılmıyor

play-store-acilmiyor

Google Play Güncellemelerini Kaldırın

Google play store açılmıyor hatasının nedeni bazen çok basit bir güncelleme olabilir. Çünkü bazen uygulama güncellemeleri Google Play‘i kilitleyerek, bu uygulamanın çalışmasını engelleyebiliyor. Hata bundan dolayı kaynaklanıyorsa, play store açılmıyor sorununu güncellemeyi silmekle çözebilirsiniz. Bunun için Google Play‘i bularak, ”güncellemeleri kaldır” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

İndirme Yöneticisini Etkinleştirin 

Google play neden açılmıyor sorusunun yanıtı indirme yöneticisinin deaktive edilmesi olabilir. Bu işlem geri alınmazsa google play çalışmaz. Panik yapmayın, indirme yöneticisini geri getirmek oldukça basit!

Ayarlar menüsünden Uygulama Yöneticisi’ni bularak tüm uygulamalara gidin. Buradan İndirme Yöneticisi kısmına tıklayarak, etkinleştir butonuna basın. Hepsi bu kadar!

PLAY STORE AÇILMIYOR SORUNUNDA SON ÇÖZÜM

Android kullanıcısı olarak yukarıda anlatılan tüm yöntemleri denediniz, fakat play store açılmıyor hatası devam ediyor. O halde mobil cihazınızı fabrika ayarlarına geri getirmeniz gerekebilir. Fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi, tüm verilerinizi sileceği için bu işlemden önce yedekleme yapmayı unutmayınız.

Google play neden açılmıyor diye meraklanıp durmaktansa, Google Play‘den tamamen kurtulmayı seçen android kullanıcıları son kez Ayarlar menüsüne gidin. Yedekle ve Yeniden Başlat seçeneğine basın. Ekranda beliren listenin sonunda ”fabrika ayarlarına geri dön” butonu yer alacaktır. Bu seçeneğe tıklayarak, play store açılmıyor derdinden ve google play neden açılmıyor sorunundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Android kullanıcılarının en büyük derdi olan google play store açılmıyor hatası ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz yoruma bırakabilirsiniz.

BURCU SAĞLIK 

MTP Editörü 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir