Google Play Store Geçmişi Nasıl Silinir ?

Google Play Store geçmişi nasıl silinir ? Son günlerde bu soruya pek çok Android telefon kullanıcısı cevap arıyor. Bilindiği gibi Android işletim sistemi yüklü olan mobil cihazlarda uygulama indirmek için Google Play Store kullanmak şart oluyor. Sanal bir mağaza olan Google Play Store’da on binlerce uygulama bulunuyor. Bunların arasında faydalı programların yanı sıra çok sayıda oyun ve eğlence uygulaması da mevcut. Peki, Google play store geçmişi silme nasıl yapılır? Google Play Store geçmişi nasıl silinir? Bu sorunun cevabı aslında son derece basit.

Google Play Store Geçmişi Nasıl Silinir ?

 Google Play Store geçmişi silme kolay olsa da bunun amacı belli. Tıpkı diğer internet tarayıcıları, çeşitli programlar ve YouTube gibi yerlerde olduğu gibi, Google Play Store da düzenli olarak sizi kayıt altına alıyor ve buna arama sonuçları da dahil. Google Play Store’da bir uygulama araması gerçekleştirdiğinizde, daha sonra size yardımcı olması sebebiyle kayıtlarınız tutuluyor. Bu şekilde programa her girdiğinizde, karşınıza eski arama sonuçlarınız çıkıyor. Buna rağmen Play Store geçmişi silmek isteyenler de var ve sonuçların gözükmesinden rahatsız oluyorlar. Google play store geçmişi silme basit ve uyguladıktan sonra kolayca tamamı temizleniyor. Böylece yaptığınız aramaları telefonunuza göz atan diğer kişiler göremiyor, gizlilik ve güvenlik sağlanmış oluyor.

Peki, Google Play Store geçmişi nasıl silinir ?

Bunun için öncelikle Android telefonunuzda yani android işletim sistemi yüklü cihazınızda Google Play Store uygulamasını açın. Ardından arama çubuğuna bakın ve göreceksiniz ki, daha önce yaptığınız tüm uygulama aramaları burada gözüküyor. Bunları ortadan kaldırmak için arama çubuğunun sol tarafında yer alan,  üç çizgili butona basın ve menüye giriş yapın.

Karşınıza bir uygulama menüsü açılacak ve burada filmler, kitaplar, gazetelik, hesap gibi çeşitli seçenekler çıkacak. Bunları es geçin ve Google play store geçmişi silme için en alt taraflarda bulunan Ayarlar seçeneğine tıklayın. Karşınıza Google Play Store hesabınızın ayarları çıkacak. En üstte üçüncü sırada bulunan yerel arama geçmişini temizle seçeneğine bir kez tıklayın. Bu işlemin ardından daha önce yaptığınız tüm arama sonuçları da hesabınızdan silinecektir. Bunu düzenli olarak yapabilir ya da dilediğiniz an Play Store geçmişi silme işlemini tekrarlayabilirsiniz.

Mobil Teknoloji Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir