Google Play Store’dan kaldırılan,Telefon için zararlı 13 uygulama!  

 Google’ın akıllı telefonlar için istifadeye sunduğu bazı uygulamalar kaldırılmak zorunda kalındı. Google Play Store’dan  dev adım atıldı, “Brain Test ” isimli zararlı yazılımları ihtiva ettiği için 13 uygulamayı mağazasından kaldırdı. Maalesef bu zararlı yazılımlardan çoğu zaman haberimiz olmuyor. Diğer uygulamalar geri planda çalışırken, telefonunuza zarar vermeye başlıyor ve özel bilgilerinizi kontrol altına almaya başlıyor.

 

Hatta “PhoneArena’da” bildirilen habere göre,root’lu telefonlarda bahsedilen uygulamalar kaldırılsa ve fabrika ayarlarına dönülse bile geride bıraktığı kalıntılardan dolayı tehlike oluşturabilmektedir.

 

Bu sorunları zararsız bir şekilde yenilemek için, “factory image” ile yapılması tavsiye edilmektedir. Peki  kullandığınız telefon root’lu değilse bu uygulamaları silerek fabrika ayarlarınıza dönmeniz gerekmektedir.

Teknoloji portallarında , manşetten verilen bu bilgiler, kullanıcılar için çok faydalı oldu. Çok olumlu geri bildirimlerin olduğu bu haber bir çok insanın zarar görmesini engelledi.

Mobilteknoport.com zaman içerisinde zararlı olan tüm uygulamaları okuyucularına duyurmaya devam edecektir. Umarız telefonlarınız zarar görmeden bu makaleyi okumuşsunuzdur.

Ümit ediyoruz ki aşağıdaki uygulamaları kullanmamışsınızdır.

İşte zararlı olan ve Google Play Store’den kaldırılan uygulamaların listesi.

1-Cake Blast Uygulaması

2-Jump Planet Uygulaması

3-Honey Comb Uygulaması

4-Crazy Block Uygulaması

5-Crazy Jelly Uygulaması

6-Tiny Puzzle Uygulaması

7-Ninja Hook Uygulaması

8-Piggy Jump Uygulaması

9-Just Fire Uygulaması

10-Eat Bubble Uygulaması

11-Hit Planet Uygulaması

12-Cake Tower Uygulaması

13-Drag Box Uygulaması

MTP

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir