Hacamatın En Büyük Faydası

Hacamatın En Büyük Faydası

Hacamat son yıllarda değeri ve kıymeti anlaşılan bir koruyucu hekimlik yöntemidir. Hacamat yaptırmak için bazı hususların bilinmesi gerekmektedir. Hacamat yaptırmadan önce şu önlemlerin alınması gerekmektedir:

 • kan sulandırıcı yiyecek,içecek ve ilaçlardan sakınmak gerekir.
 • en az 3 gün önceden hayvansal gıdaları tüketmemek gerekir.
 • en az 1 gün önce cima yapmamak gerekir
 • 2 gün önceden bol miktarda su tüketmek gerekir.

Hacamat yaptırarak yıllardır deri altınızda birikmiş olan kirli kanları dışarı atabilirsiniz. Deri üzerine jiletle atılan ince çizgiler ,deri altında birikmiş olan kanların dışarı atılması için sadece bir yol açmadır. Çizikler atılmadan önce kirli kanlar vakum aracılığıyla o bölgeye toplanır. Daha sonra çizikler atılır ve tekrar vakum aracılıyla kanlar vakumlanır. Böylelikle kirli kanlar dışarı atılmış olur.

Hacamatın en büyük faydası , deri altında dışarı çıkmak için bekleyen kirli kanların daha hızlı bir şekilde dışarı atılmasına yardımcı olmasıdır.

Normal şartlarda derimizde beliren sivilce,çıban,egzama,sedef vb. deri hastalıkları vücudumuzda biriken kirli kanların dışarı atılma isteğinin bir sonucu olabilir. Çünkü deri altına biriken kanlar değişik reflekslerle(Kaşıma gibi) kendini dışarı atmak istemektedir. İşte bu aşamada işin ehli birine yaptırılan hacamat çok büyük fayda sağlamaktadır.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Burak Can dedi ki:

  Ben yaptırmaya çok tırsıyordum uzun süre yaptıramadım,daha sonra bir arkadaşım yaptırdı çok memnun kaldı.Bir gün iyice rahatsızlandım doktoro gittim bir şeyin yok dedi sanki benimle dalga geçiyor bir şeyim yoksa bu ağrılar ne dedim bana ağrı kesici verdi kullandım rahatladım,etkisi geçince yine baş ağrısı ve bel ağrısı ikisi beraber beni mahvediyordu ,arkadaş inadı bırak gel hacamat yaptır dedi bu kez mecburen kabul ettim eve getirdik hacamatçıyı.Neyse uzamtayım hacamata başladı korkudan titriyordum bir şey olacak diye hacamat bitti bu kadar mı dedim hiç te korkulacak gibi değilmiş.Bir rahtladım ki anlatamam yaşamak lazım hacamat yaptırmayan hakkaten büyük bir kayıp içindedir.

 2. Neslihan46 dedi ki:

  Arkadaşlar hiç korkmadan yaptırın kaybedecek hiç bir şeyiniz yok.Yaptırmadığınız her sene aslında büyük kaybınız var,herkese tavsiye ederim

 3. Azra dedi ki:

  Ben de yaptırdım çok rahatladım,tabi işin ehlini bulun her önünüze gelene yaptırmayın çünkü bazıları kasap gibi kesiyor

BİR YORUM YAZ