Hacker Olmak İsteyenler 10 Bin Lira Maaşla Hacker Alımı!

Hacker olmak isteyenlere muhteşem bir fırsat!

Teknoloji haberlerine damgasını vuran haber hacker alımları ile ilgili! Siber saldırılara karşı genç bilişimcilerden oluşacak bir ordu algısına yönelen BTK, hacker olmak isteyenlere muhteşem bir fırsatı doğrudan sunuyor. ekibe giren genç hackerler ortalama olarak 6 bin ila 10 bin TL arası net maaş alacaklar. Bu da hacker alımı konusunda binlerce kişinin direkt olarak BTK ile iletişime geçmesini sağladı.

BTK’dan Hacker Alımı

Siber saldırılara karşı hazırlıklı olmak amacıyla Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı hazırlayan hükümet, hacker olmak için kullanıcılara sunduğu bu hizmeti doğrudan aktarıyor. “Beyaz Hacker” ismi verilecek olan bu orduda, genç bilgisayar dâhileri başvurularını yapabilecekler.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından test ile alınacak olan bilişimciler, doğrudan hacker olmak için bu kadro içerisine dahil olabilecekler. Üniversiteli gençlerden yoğun ilgi görmesi beklenen bu iş için alımlar ise usom@btk.gov.tr adresi üzerinden yapılacak. Ortalama 6 bin ila 10 bin TL arası maaşı duyan pek çok kişi, hacker alımları konusunda ilan başvurularını ve CV’lerini mail adresine iletmeye başladı bile!

1 yılda toplam 90 milyon saldırı oldu!

hacker olmak içinTürkiye’nin siber saldırılara karşı dayanıklılığını daha üst seviyeye çekmeyi planlayan BTK, bu noktada hacker olmak için başvuru yapan herkesin CV’lerini dikkate almaya başladı. Başta FETÖ olmak üzere terör örgütlerinde yer alan siber saldırıları önleme konusunda kendini yetiştirmeyi düşünen tüm genç hacker adaylarına şans verilecek. Son 1 yılda 90 milyon siber saldırıya maruz kalan Türkiye, ortalama olarak 15 Temmuz sürecinin öncesinde ve sonrasında olmak üzere 2,5 kat kadar bu saldırıların arttığını dile getirdi.

Hacker olmak isteyenler, BTK’ya CV’lerini atarak başvuruları gerçekleştirme olanaklarına sahip olacaklar. Türkiye’de ki bilgisayarların %45’i bu siber saldırılara maruz kalırken, sistemi ele geçirilmiş olan bilgisayar oranında ise Türkiye, dünya dördüncüsü olarak görülüyor!

7/24 çalışacak personellere ihtiyaç var!

BTK başkanı Ömer Fatih Sayan, hacker alımları konusunda bu sürecin hızla arttığını ve en büyük eksiklerinin ise nitelikli olarak insan gücü olduğunu kaydedip, şu açıklamaları yaptı; “Bizim sabah 8, akşam 5 aralığında siber saldırılarla mücadele etmek gibi bir çalışma yöntemimiz yok. Bu sebeple bizle çalışacak olan arkadaşlar, 7 gün 24 saat boyunca bizim bir parçamız olmayı göze almalılar” açıklamalarını yaptı.

Hacker alımı başvurularının süratle devam ettiğini, hacker olmak için başvuru yapan adayların dikkate alındığının da altını çizdi. Siber saldırılara karşı olarak Ulusal Siber Olaylara Müdahale Birimi ile sayıları 528’e ulaşan kamu – özel sektöre yönelik yapılan saldırı durumlarını engellemek amacıyla yürütülen bu hizmet, BTK’nin tamamen kontrolü altına girdi.

Teknoloji haberleri kategorisine damgasını vuran bu haber hacker olmak isteyenleri sevindirdi! Hacker alımı ile ilgili BTK tarafından yapılan farklı bir açıklama söz konusu olursa, siz değerli okurlarımızla anında paylaşmayı ihmal etmeyeceğiz… Teknoloji haberlerinden uzak kalmamak için Mobilteknoport.com’u takipte kalın!

MTP Teknoloji Haberleri

3 Yorum “Hacker Olmak İsteyenler 10 Bin Lira Maaşla Hacker Alımı!
  1. hacker olmak için başvuru yapan aday sayısı kaç acaba? genellikle dış ülkelerde hacker alımları daha çok. bizim ülkede hacker alımı için ilan sayısıda azdır, başvuru yapan kişi sayıda…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir