Hollywood fantezisi gerçek oluyor !

Uzun süredir uçan kaykay üzerinde çalışan Lexus geçen hafta nihayet ön tanıtım filmini yayınladı.

Hollywood fantezisi gerçek oluyor !

Cihaz bambu ve karbon fiberden yapılmış üstelik de Geleceğe Dönüş filmindekinden çok daha derli toplu bir tasarıma sahip 1989 yılında biz bilim kurgu film sevenler müthiş bir film izlemiştik. Ve Geleceğe Dönüş serisi hayatımın en önemli filmlerinden biri olmuştu. 1989 yılındaki serinin ikinci filmi ilk filmin aksine gerçekten gelecekte geçiyordu. Yönetmen Robert Zemeckis’in gelecek hakkındaki fotoğrafı hiç aklımdan silinmedi.

Ama en çok iki şey kaldı aklımda. Biri ayakkabı bağcıklarını otomatik kapatan spor ayakkabıydı ve benim gibi ayakkabı bağları ile arası asla iyi olmayanlar için mükemmel bir hayaldi. Diğeri ise tekerlekleri olmayan ve altındaki jet motoru ile havada süzülen kaykaydı. Yıllar geçti ama bu ikisi de henüz hayatımıza girmedi diyorduk ki bir otomobil firması bu hayali gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Sözcü gazetesinden Rahşan Gülşah’ın haberine göre Lexus uzunca bir süredir Hoverboard yani Uçan Kaykay (Filmde de adı buydu) üzerinde çalışıyordu. Ve geçen hafta nihayet Lexus ilk ön tanıtım filmini yayınladı. Filmde bir adam bizim bildiğimiz klasik bir kaykay ile piste geliyor.

5670.jpg

BİRAZ DAHA BEKLEYECEĞİZ

Ve o anda uçan kaykayı görüyoruz. Bambu ve karbon fiberden yapılmış üstelik de Geleceğe Dönüş filmindekinden çok daha derli toplu bir tasarıma sahip olan cihaz dumanlar çıkararak ilk sürüşünü bekliyor. Ve evet yerden de birkaç santim yukarıda süzülüyor! Film burada bitiyor.

Yani uçan kaykayı hareket halinde görmek için biraz daha bekleyeceğiz. Bilim insanları bu kaykayın süper iletkenler ve mıknatıslardan oluşan temel fizik prensiplerine sahip bir araç olduğunu düşünüyorlar. Ama Lexus olup biteni anlatıncaya kadar tanıtım filmini izleyip projede yer alan mühendislerden Haruhiko Tanahashi’nin sözüyle avunmak durumundayız: “İmkansız diye bir şey yoktur, önemli olan nasıl çözüm bulacağınızdır..”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ