Hotmail Şifremi Unuttum | Hotmail Şifre Değiştirme

Hotmail şifremi unuttum ne yapmalıyım adlı makalede hotmail şifre değiştirme yöntemleri paylaşılmaktadır. Eğer sizde Hotmail, msn veya Outlook uzantılı mail içeriklerinizin şifrelerini unuttuysanız ve nasıl geri alacağınız bilmiyorsanız, sizler için hazırladığımız bilgilendirme yazısını sonuna kadar okumalısınız.

Genelde sık kullanılmayan mail adreslerinin şifreleri unutulur. Böyle zor bir durumda kalındığında hotmail şifre değiştirme işleminin başarılı olması için bir dizi bilgilerin daha öncesinde e posta adresinin bilgi bölümünde yer alması gerekmektedir.

Hotmail Şifremi Unuttum , Ne Yapmalıyım?

hotmail şifremi unuttum

Hotmail şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız, öncelikle e posta adresinizi doğru hatırlamanız gerekmektedir. Mail adresini hatırlayanlar için şifre işlemlerini adım adım anlattık. Buyurun hotmail şifremi unuttum ne yapmalıyım sorusunun cevabı…

Mail şifre işlemlerinin ilk adımı sayfa altındaki Hotmail Şifremi Sıfırla butonunu tıklamaktır. Bu bölümde sizden Microsoft hesabınızdaki bilgiler istenecek. Bu sayfaya e posta adresini yazıyorsunuz, ardından altta verilen karakterleri doğru bir şekilde giriyorsunuz. Eğer verilen karakterleri okumakta güçlük çekerseniz “yeni” butonunu tıklayarak hepsini net bir şekilde okuyacağınız karakterleri görüntüleyebilirsiniz.

Şifre için belirtilen bölümleri doldurduktan ve ileri dedikten sonra ekranınıza kayıt sırasında verdiğiniz 2. e posta adresi gelecektir. Bu mail adresini hatırlayabilmeniz için ilk iki harfi ekranda görüntülenir. Buraya verdiğiniz 2. mail adresini eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir.  Hotmail şifre değiştirme için açılan son pencerede ise verdiğiniz e posta adresine gelen güvenlik şifresini ilgili kısma girerek ileri butonuna tıklamalısınız. Bu işlem sonunda yeni şifre belirlemeniz için başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Böylece unutmuş olduğunuz şifrenizi sıfırlayarak yeni bir şifre edinmiş olacaksınız.

Hotmail Şifre Değiştirme İçin 2. Mail Adresi Vermedim, Ne yapabilirim?

Hotmail şifremi unuttum, kayıt sırasında 2. e posta adresi de vermedim veya o mail adresini artık kullanmıyorum diyorsanız yeni şifre için diğer yöntemi uygulamanız gerekir. Bu yöntemde önceden belirlediğiniz kurtarma kodu ile şifre işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kurtarma kodu sayfasına ulaşmak için öncelikle 2. mail adresinin istenildiği kısma gidiniz.

Yeni şifre için verdiğiniz e posta adresini kullanmadığınızı belirterek çıkan kısma önceden belirlenmiş kurtarma kodunu yazınız. Hotmail şifremi unuttum fakat herhangi bir kurtarma kodu belirlemedim diyorsanız, paniğe kapılmayın!

Şifre işlemleri sırasında mail için kurtarma kodu belirlemeyenler, hayır butonuna tıklayarak yeni bir ekran açılmasını sağlamalıdır. Bu ekranda güncel olan bir e posta adresi girilerek, mail yoluyla hesap sahibi ile iletişime geçilmesi istenebilir. Başka bir e posta adresine sahip olmayanlar ise E-Posta adresi al kısmına tıklayarak, yeni bir mail adresi alabilirler.

Hotmail şifremi unuttum konusunda yeni mail adresi almak isteyenler, ekrana gelen uzun formu doğru bilgilerle doldurmalıdır. Çünkü bu bilgiler ışığında hesabın size ait olup olmadığı anlaşılacak ve bu doğrultuda size şifre sıfırlama konusunda bilgiler verilecektir. Formun gitmesinden 3-4 gün sonra size dönüş yapıldığı için yeni mail şifresi konusunda biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.

Hotmail şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim? Mail şifre yenileme için hangi işlemleri yapmalıyım? Bu konularda takıldığınız yerler olursa yoruma bırakabilirsiniz. Dilerseniz e posta Şifremi Unuttum konusuna da göz atabilirsiniz.

   MTP Editörü

BURCU SAĞLIK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir