Hotmail Şifremi Unuttum Yardım

Dünya üzerinde yüzlerce ücretsiz e-posta servis sağlayıcısı bulunsa da, şüphesiz bunlardan en çok kullanılanları Google’ın Gmail servisiyle Microsoft’un Hotmail’i. Özellikle bir döneme damga vuran Hotmail, hala teknoloji dünyasının olmazsa olmazlarından. Milyonlarca kullanıcısı olan Hotmail şifre sıfırlama konusunda ise çeşitli seçenekler sunmakta. Yani eğer hotmail şifremi unuttum diyorsanız ve aktif olarak kullandığınız ya da geçmişteki bir hesabınıza erişim sağlayamıyorsanız, size bazı tavsiyelerimiz olabilir.

Hotmail şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Eğer çok fazla e-posta hesabınız varsa, güvenlik açısından şifreleri de farklı farklı seçiyorsanız, muhtemelen ara sıra problemler yaşıyorsunuzdur. Maalesef bu problemler bazen çözülmez hale bürünüyor ve kullanıcılar e-posta adreslerine erişemiyorlar. Bu noktada da hotmail şifre sıfırlama yapmak gerekiyor. Teknoloji dünyasının dev ismi Microsoft, neyse ki müşterilerine şifre sıfırlama konusunda epey olanak tanıyor.

Öncelikle, https://account.live.com/ResetPassword.aspx? Adresinden hotmail şifre sıfırlama kısmına giriş yapın. Burada karşınıza üç seçenek çıkacaktır:

Parolamı unuttum

Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum

Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum

Eğer Hotmail şifremi unuttum diyorsanız ve hesabınızı başka birinin kullanmadığına eminseniz, yapmanız gereken ilk seçeneğe, yani ‘Parolamı unuttum’a tıklamak. İleri dedikten sonra karşınıza hesap kurtarma ekranı gelecek. Burada yukarıya e-posta adresinizi, kullanıyorsanız Skype adınızı veya daha önce kaydettiyseniz telefon numaranızı yazın. Aşağıdaki bölmeye gördüğünüz karakterleri girin. İsterseniz sesli olarak da dinleme şansınız var. Bu alanı doldurduktan sonra Hotmail sizi kimlik doğrulama alanına yönlendirecek. Kimlik doğrulama alanında, e-posta adresinizi tekrar gireceksiniz ve daha sonra da şifrenizi hangi yöntemle sıfırlamak istediğinizi seçeceksiniz. Eğer daha önce hesabınız için ikinci bir e-posta adresi kayıt ettiyseniz, o adrese yeni şifre sıfırlama bağlantınızın gönderilmesini talep edebilirsiniz. Eğer ikinci bir e-postanız yoksa da kurtarma kodunu girmeniz gerekiyor. Maalesef bu ikisi de yoksa Hotmail hesabınızı kurtarmanız çok zor.

Teknoloji maalesef kişilerin karşısına bazen böyle zorluklar da çıkarabiliyor ve yeni e-posta hesabı açmaya mecbur bırakıyor. Dolayısıyla, e-posta adresi alırken mutlaka ikinci bir adres kayıt etmeyi unutmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde, şifrenizi ikincil adreslerinize gönderme şansınız doğacaktır. Teknoloji alanındaki diğer gelişmeleri incelemek için teknoloji haberleri kategorisine tıklayınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir