İllaki Galaxy Note 7 diyenler, pekte az değilmiş!

Kullanım verileri, “patlarsa patlasın” diyen Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının sayısının kaygı verici olduğunu söylüyor!

Samsung’un ikazlarına ve geri çağırma ilanına karşın Galaxy Note 7kullanım oranı, endişe verici düzeyde kalmaya devam ediyor. Telefonla alakalı patlama haberlerine rağmen onu kullanmaktan vazgeçenlerin sayısında ehemmiyetli bir düşüş yok.

Apteligent verileri, geri çağırmadan öncesiyle sonrası arasındaki kullanım oranlarında fark edilir derecede bir değişim olmadığını söylüyor. Apteligent CEO’su Andrew Levy’ye göre kullanım oranı, “mevcut kullanıcılar sayısında geri çağırma gününden bu yana hemen hemen aynı“. Samsung, dünya çapındaki tüm Galaxy Note 7‘leri takriben iki hafta önce geri çağırmıştı;

Geri çağırma ile ilgili harekete geçen tek büyük isim, Samsung değil. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin FAA, CPSC gibi müesseseleri da kullanıcılardan telefonlarını kullanmayı hemen bırakıp, olası olduğunca hızlı bir biçimde Samsung’a geri getirmelerini istiyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu (CPSC) bu bağlamda yaklaşık 1 milyar aletin geri çağırılmasına yönelik bir resmi ilan da yaptı.

Bilhassa Galaxy Note 7′den başka akıllı telefonu olmayan kullanıcıların ondan ayrılmak istememesini anlamak olası. Telefonlar, çoğumuz için günlük hayatın ehemmiyetli bir parçası ancak patlama ve sakatlanma rizikonunu düşündüğümüzde, buna hiç değmeyeceğini söyleyebiliriz.

MTP – mobilteknoport.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir