İnsanın Yeniden Başlat Düğmesi Keşfedildi

Japon olan Zu San Li der ki, insanın “Uzun Ömür Noktası” ya da “Yüz hastalığın noktası” tabir edilen düğmesi vardır. Babasından öğrendiklerini akataran Zu San Li çok ilginç bilgiler ve deneyimlerini aktarmaktadır.

Efsaneye göre babasının tavsiyelerini kulak ardı etmeyip, her gün düzenli olarak uygulayan Zu San Li, bir çok imparatorun ve Kralın tarihine şahitlik etmiştir. Hatta bazı kaynaklar onlarca imparator neslini görecek kadar uzun yaşadığını ifade etmektedir.  Bunu babasının öğretmiş olduğu noktalara her gün masaj yaparak başardığını aktarmaktadır.

İnsanın çok teknolojik bir varlık olarak yaratıldığını aktaran Su San Li , insanda 365 nokta ile beraber; 12 majör bölge olduğunu aktarmaktadır. Uzakdoğu ve Çin tıbbında binlerce yıldır uygulanan belirli bölgelerin masajına dayanan spesifik uyarılarla bazı organların resetlenmesi işlemi, oldukça olumlu sonuçlar ortaya koymaktadır. Çin tıbbının tespitlerine göre vücut bir enerji sistemi olarak değerlendirilir ve masajlarla bu enerji değişik organlarla harekete geçirilir. Bu hareket sonucu vüdumuzda harika bir aktivasyon başlar. Durgunlaşmış ya da artık görevini yapmayan organlar tabiri günümüzle resetlenmiş ya da formatlanmış hale gelmektedir.

Zu San Lİ noktasına masaj yapmak ne işe yarar ?

Birazdan yerini tespit edeceğimiz bu noktaya masaj yapmak, bir çok hastalığın iyileşmesine ve yeteneğini yitirmiş organların da tekrardan yeteneği doğrultusunda, harekete geçmesine yardımcı olacağı bildirilmektedir. Çin tıbbında bu bölgeye “Uzun ömür noktası” Japonya da ise “Yüz Hastalık Noktası” denmektedir.

Uzun Ömür Noktasını Nasıl Tespit Edeceğiz?

Kanenepeye oturun, elinizin avuç içi ile diz kapağınızı avuçlayın, parmaklarınız aşağı bakacak şekilde tutun. En küçük parmağınız ile yüzük parmağı arasında tırnaklarınıza yakın bir yerde hafif bir çıkıntı bulunmaktadır. İşte o çıkıntı sizin “Zu San Li” noktanızdır.

zusan2

 

Japonlar neden bu bölgeye sürekli masaj yaparlar?

“Uzun ömür noktası” ya da Japonların tabiri ile “yüz hastalık noktası” bedenin alt yarısındaki organların enerji faaliyetleriyle doğrudan ilişkilidir. Bu noktaya yapılan masajlar sayesinde;

-Böbrek üstü bezler

-Cinsel organlar

-sindirim sistemi

-Boşaltım sistemi

-İnsülin ve glikoz seviyeleri

normalize olarak çalışırlar. Böylelikle bir çok hastalığın önüne geçilmiş olunur. Japonlar bunu tecrübe ettikleri için sıklıkla bu yöntemi kullanıyorlar.

Peki bu “Uzun ömür Noktasının” faydaları nelerdir?

-Sindirim sisteminizin sağlıklı çalışmasını sağlar

-Boşaltım sisteminiz çok rahatlar ve daha iyi çalışır

-Felç rahatsızlığı giderilir

-Özgüven kişilerde en üst seviyeye çıkar

-Stres ve tansiyon normal seviyelerde seyir eder

-Kısaca içsel denge sağlanmış olur.

-Daha erkeksi ve kadınsı bir özelliğe ve fiziğe sahip olmanızı sağlar

-Çiş kaçırmalarını sıfıra indirir

-Cinsel gücü arttırır

-Bağışıklık sistemini güçlendirir.

-Hıçkırığa ve gastrite iyi gelir

-Kabızlığı giderir

 

Peki “Yüz hastalık Noktası” masajını nasıl uygulamalıyız?

 

masaj 2

 

Kanepeye oturun, derin nefes alıp vererek masaja konsantre olmaya çalışın, bunu 5  defa tekrar edin masaja başlamadan önce.

Daha sonra baş parmağınız ile bu noktaya, saat yönünde (Size göre saat yönünde) dairesel şekilde hafif bastırarak masaj yapın.

Bu masaj yaklaşık 10 dk yapılmalıdır. Her iki dizimize de bunu yaparsak daha iyi sonuç alırız.

Sabah erken saatlerde ve öğle yemeğinden önce yapılmalıdır. Diğer vakitler özellikle akşam vakti tercih edilmemelidir. Uyku kaçırma özelliğinden dolayı sabaha kadar uykunuz gelmeyebilir.

Bu masajı düzenli yapanlar hafta yaklaşık 500 gram kilo kaybı yaşarlar. Çünkü vücutta enerji akışı harekete geçtiği için lüzumsuz yağlar yakılır.

Hicri takvime göre her ay başında, yani yeni ay başlamadan 8 gün önce her gün yaparsanız, yaşlılık özellikleri çok geciktirdiği tecrübe edilmiştir. Japonların yaşam sürelerinin uzunluğu malumdur.

Bu ve buna benzer insanlığa faydasını umduğumuz bilgilere ulaştıkça sizler için derlemeye devam edeceğiz.

Bu bilgileri faydalı buluyorsanız lütfen sevdiklerinizle de paylaşın…

 

MTP – mobilteknoport.com

info@mobilteknoport.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir